Zeugma Mozaik Müzesi Hakkında Bilgi

Zeugma Mozaik Müzesi Hakkında Bilgi

Gaziantep Şehitkamil’de bulunan ve şehrin kıymetlisi Zeugma Mozaik Müzesi, 9 Eylül 2011 tarihinden bu yana ziyaretçilerini ağırlıyor. Yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da en büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan müze, hem içerisinde bulunan eserleri hem de mimarisi ile dikkat çekiyor. Antik dönemler ile ilgili birçok hikaye ile buluşacağınız müzede büyük bir koleksiyon bulunuyor.

zeugma-mozaik-muzesi-hakkinda-bilgi-

Dışarıdan sade, mütevazi görünen, içine girdiğinizde ise büyülü bir dünya ile karşılaşacağınız Zeugma Mozaik Müzesi’nde her şey orijinal halinde. 2000 yıla dayanan eserleri ile tarihin içinde kaybolacağınız müze, Gaziantep’e yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gereken yerlerden. Üç blok halinde inşa edilen bu müzede Zeugma’dan gelen muhteşem eserler sergilenmektedir.

zeugma-mozaik-muzesi-hakkinda-bilgi-2

Türkiye’de müze ve müzecilik anlayışını üst seviyeye taşıyan bu müze, yalnızca eserleri ile değil, bu eserlerin sunumu ile de beğeni topluyor. İçerisinde bulunan gelişmiş teknoloji ile modern bir müzedir. Türkiye’nin en iyi müzesi nerede diye soracak olursanız, Gaziantep’teki bu mozaik müzesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca meşhur çingene kızı mozaiği de yine burada sergilenmektedir.

Zeugma Mozaik Müzesi Ziyaret Saatleri 

zeugma-mozaik-muzesi-hakkinda-bilgi-3

Müze kış aylarında 09:00 ile 17:00 ve yaz aylarında 09:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Haftanın her günü açık olan müzeyi yılın her döneminde ziyaret edebilirsiniz.

Giriş Ücreti

zeugma-mozaik-muzesi-hakkinda-bilgi-4

Müzeye giriş tam ve öğrenci için 10 TL’dir. Müzekartınız varsa yıl içinde 2 kez ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

Zeugma Mozaik Müzesi Adres

zeugma-mozaik-muzesi-hakkinda-bilgi-5

Mithatpaşa Mah. Hacı Sani Konukoğlu Bulvarı, 27500, Şehitkamil/Gaziantep

Tel: 0342 325 27 27

 

Kubra

Bir cevap yazın