Yurtdışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Yurtdışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Özellikle son 7-8 yılda Türk dizileri yurtdışından büyük ilgi görüyor. İran, Sırbistan, Peru, Hindistan, Slovakya, Makedonya, Ukrayna, Kazakistan, Bulgaristan ve daha birçok ülkede ekrana gelen Türk dizileri yabancı izleyicilerin favorileri arasına girmeyi çoktan başardı. Aşk-ı Memnu, Ezel, Fatmagül’ün Suçu Ne, Binbir Gece, Muhteşem Yüzyıl, Asi, Sıla, Karadayı, Gümüş, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Adını Feriha Koydum, Kara Para Aşk ve daha birçok dizinin yer aldığı bu diziler kervanında bazıları en az yerli izleyici kadar ilgi gördü yabancılardan. Dünyada Amerikadan sonra yurtdışı pazarında en çok ilgi gören Türk dizileri, bölüm başına büyük paralar kazandırıyor. Popülerliği ülke sınırlarını aşan, hem batı hem de doğuda izlenme rekorları kıran Türk dizileri arasında yurtdışında en çok izlenenleri listeledik. İşte o 10 dizi…

1)Fatmagülün Suçu Ne?

dunyada-en-cok-izlenen-turk-dizileri-10

Başrollerini Beren Saat ve Engin Akyürek’in paylaştığı dizi, tam 2 yıl boyunca yerli izleyiciden büyük ilgi gördü. Yerli izleyiciden sonra yurtdışı pazarında da sunulan dizi, dünyada en çok izlenen Türk dizileri listesinde ilk sıralarda yer aldı.

2) Aşk-ı Memnu 

dunyada-en-cok-izlenen-turk-dizileri-9

Beren Saat , Kıvanç Tatlıtuğu ve Selçuk Yöntem’in başrollerini paylaştığı dizi, Türk televizyon tarihinin en çok izlenen dizilerinden biri oldu. Yurtdışında Forbidden Love “yasak aşk” adıyla bilinen Aşk-ı Memnu, yerli dizi piyasasına gösterilen ilgiyi de arttırdı.

3) Muhteşem Yüzyıl 

dunyada-en-cok-izlenen-turk-dizileri-8

4) Ezel 

dunyada-en-cok-izlenen-turk-dizileri-7

5) Binbir Gece

dunyada-en-cok-izlenen-turk-dizileri-6

6) Sıla

dunyada-en-cok-izlenen-turk-dizileri-5

7) Öyle Bir Geçer Zaman Ki

dunyada-en-cok-izlenen-turk-dizileri-4

8) Medcezir

dunyada-en-cok-izlenen-turk-dizileri-3

9) Kara Para Aşk 

dunyada-en-cok-izlenen-turk-dizileri-2

10) Paramparça

dunyada-en-cok-izlenen-turk-dizileri-

 

Kubra

Bir cevap yazın