Vizesiz Ülkeler 2016

Vizesiz Ülkeler 2016

Belirli bir yere gitmek gibi bir planı olmayan ve yurtdışı tatil yapmak isteyenlerin genellikle ilk tercihi vizesiz tatil yapabilecekleri ülkeler oluyor. Vize işlemleri ve vize masrafları ile uğraşmadan, pasaportunuzu ve uçak biletinizi alıp bireysel olarak gidebileceğiniz vizesiz ülkeler arasında dünyanın farklı yerlerinden birçok seçenek bulabilirsiniz. İşte vize almadan yurtdışı tatili yapabileceğiniz 10 ülke…

1)Tayland 

vizesiz-tatil-ulkeler-

Türk vatandaşlardan vize istemeyen Uzak Doğu’nun cenneti Tayland, özellikle Phuket adası ile Türkiye, Avrupa ve dünyanın birçok yerinden gelen tatilcilere ev sahipliği yapıyor. Farklı bir kültür ve harika plajlarda güneşin keyfini çıkarmak için vizesiz tatil seçeneğinizi Tayland’dan yana kullanabilirsiniz.

2)Sırbistan

vizesiz-tatil-ulkeler-2

Sırbistan, özellikle Türk ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor. Hem yakın konumda olması hem de düşük bütçeli bir tatil olanağı sunması yönüyle tercih edilen ülke, vizesiz tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında.

3)Ukrayna

vizesiz-tatil-ulkeler-3

30 günü aşmayan tatil programlarınız için Ukrayna, Türk vatandaşlara vizesiz tatil yapma olanağı sunuyor. Eğlence ve keyifli bir tatil vaat eden ülkede tarihi, kültürel ya da eğlenceli bir tur yapabilirsiniz. Ukrayna turlarına katılarak ekonomik rakamlara vize almanıza gerek kalmadan tatil yapabilirsiniz.

4)Makedonya

vizesiz-tatil-ulkeler-4

Manastır ve Ürgüp şehirleri ile kültür ve tarih turu yapmak isteyenlerin tercihi olan Makedonya da Türk vatandaşlardan vize istemiyor. Özellikle balayını yurt dışında yapmak isteyen çiftlerin vizesiz tatil için tercih ettiği Makedonya’ya gittiğinizde kendinizi yabancı hissetmeyeceksiniz.

5)Lübnan

vizesiz-tatil-ulkeler-5

Özellikle başkenti Beyrut, Ortadoğu’nun Paris’i olarak gösteriliyor. Turizm potansiyeli her geçen gün artan Lübnan da vizesiz ülkeler arasında. Özellikle Beyrut gece hayatı oldukça popüler…

6) Gürcistan

vizesiz-tatil-ulkeler-6

7) İran

vizesiz-tatil-ulkeler-7

8) Brezilya

vizesiz-tatil-ulkeler-8

9) Arnavutluk

vizesiz-tatil-ulkeler-9

10) Maldivler

vizesiz-tatil-ulkeler-10

Kubra

Bir cevap yazın