Türkiye’nin En Şirin Kasabaları

Türkiye’nin En Şirin Kasabaları

Emekli olduktan sonra bir kasabaya yerleşmeye mi karar verdiniz? Şehrin gürültüsü, stresi, yaşam mücadelesinden yoruldunuz mu? Hayatınızın geri kalanını daha huzurlu, daha sağlıklı bir ortamda geçirmeye ne dersiniz? İşte Türkiye’nin birbirinden şirin ve yaşanılası kasabaları…

Bademli Kasabası 

turkiyenin-en-guzel-kasabalari-6

Şirin mi şirin, güzel mi güzel bir kasaba burası. İzmir’e bağlı Dikili ilçesinde bulunan bir sahil kasabası olan Bademli, son yıllarda daha çok ilgi görüyor. Bademli’nin sahilinde kendinizi Maldivler’in muhteşem kumlarında hissedeceksiniz.

Badavut Kasabası 

turkiyenin-en-guzel-kasabalari-5

Ayvalık’a bağlı Sarımsaklı’da bulunan Badavut, bölgenin en güzel kasabalarından biri. Sakin ve huzurlu bir yaşam isteğiniz varsa burası tam size göre.

Palamutbükü

turkiyenin-en-guzel-kasabalari-4

Datça’nın en huzurlu noktalarından biri olan Palamutbükü’nde, cenneti anımsatan bir görüntü sizleri bekliyor. Burası tası tarağı toplayıp yerleşmek için en ideal yerlerden.

Söğüt Köyü

turkiyenin-en-guzel-kasabalari-3

Marmaris’in son dönemde popülerleşen bu köyü, şehir hayatından sıkılıp bir sahil kasabasına yerleşmek isteyenler için harika bir alternatif. Cıvıl cıvıl ve canlı görüntüsünün yanında doğal güzelliği de kendine hayran bırakıyor.

Çukurbağ

turkiyenin-en-guzel-kasabalari-2

Antalya’ya bağlı Kaş ilçesinin bu kasabası, sakinliği ve eğlenceyi aynı ortamda barındırıyor. Henüz yaşınız o kadar sakinlik için biraz gençse, Kaş’ın ve Antalya’nın gece hayatına da sadece bir adım uzakta olacaksınız.

Güzelçamlı

turkiyenin-en-guzel-kasabalari-

Kuşadası’na yerleşmeye ne dersiniz? Aradığınız bir tatilden çok hayatınızın geri kalanını daha huzurlu geçirmekse, Güzelçamlı kasabasında aradığınız tüm kriterler var. Burası sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en bol oksijenine sahip yerlerinden biri.

Kubra

Bir cevap yazın