Türkiye’nin En Mutlu Şehirleri

Türkiye’nin En Mutlu Şehirleri

Son günlerde yaşanan olayların ardından “mutluluk” kavramı bir süre rafa kalkmış olsa da, il sıralamasında hangilerinin daha mutlu olduğuna bir bakalım dedik. Metropol insanı büyük şehirden ve o karmaşadan vazgeçemiyor gibi görünse de ne yazık ki metropol, insana mutsuzluk getiriyor. İşte Türkiye’nin en mutlu şehirleri…

turkiye-nin-en-mutlu-sehirleri-

Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir araştırma kapsamında Türkiye’nin en mutlu ili Sinop seçildi. “Mutlu musunuz?” sorusuna şehirde yaşayanların %75’i “evet” yanıtını verdi. Doğası ve tarihi ile bu güzel şehrin insanları yaşadıkları şehirden oldukça memnun görünüyor.

Türkiye'nin En Mutlu Şehirleri 2

Sinop’un ardından Türkiye’nin en mutlu diğer şehirleri ise Sinop’tan sonra Afyonkarahisar;

Türkiye'nin En Mutlu Şehirleri 3

Ve ardından Bayburt geliyor.

Türkiye'nin En Mutlu Şehirleri 4

Ülkenin en mutsuz şehri ise “mutlu musunuz?” sorusuna %43,2 oranında nüfusun “evet” yanıtını verdiği Tunceli oldu.

Türkiye'nin En Mutlu Şehirleri 5

Türk insanı mutluluk kaynakları olarak ise ilk sırada ailesini gösteriyor. Bu listenin ilk sırasında ise Karaman var. Şehrin %73’lik kısmı onları en çok ailelerinin mutlu ettiğini söyledi.

Türkiye'nin En Mutlu Şehirleri 6

Muş ise bu listenin son sırasında yer alıyor. İstanbul ise ne yazık ki o kadar mutlu değil. Türkiye’nin en mutlu şehirlerinin genellikle daha küçük şehirler olduğu gözlemleniyor. Trafik, geçim derdi, ay başını getirmeye çalışmak derken İstanbul’luların yüzü ne yazık ki eskisi kadar gülmüyor.

Kubra

Bir cevap yazın