Türkiye’den Göl Manzaraları

Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunan birbirinden güzel göl manzaralarını sizler için derledik. İşte sanki bir duvardaki resim edasıyla objektiflere yansıyan, kusursuz ve hayran bırakan görüntüsü ile Türkiye’den göl manzaraları…

Poyrazlar Gölü

turkiyenin-en-guzel-golleri-6

Adapazarı’na çok yakın bir konumda bulunan bu göl, sakin, dingin ve huzurlu görüntüsü ile kendine hayran bırakıyor. Doğal görüntüsü ile büyüleyen, sanki usta bir ressamın elinden çıkmış gibi görünen bu manzarayı kaçırmak istemeyeceksiniz.

Karagöl

turkiyenin-en-guzel-golleri-5

Artvin’in Şavşat ilçesinde bulunan bu göl, manzarası ile bir sanat eserini anımsatıyor. Renklerin dansına şahitlik edeceğiniz bu gölün çevresindeyken hayran kalmamak pek de mümkün görünmüyor.

Abant

turkiyenin-en-guzel-golleri-4

Bolu’nun bu meşhur gölü, Türkiye’nin en güzel gölleri arasında yer alıyor. Çam ağaçlarının çevrelediği görüntüsü ve sakin manzarası ile doğal güzelliği vurguluyor.

Bafa Gölü

turkiyenin-en-guzel-golleri-3

Didim’e yakın bir konumda bulunan bu göl, büyük aşklara şahitlik etmiş bir göl. Hem doğal güzelliği hem de huzur veren görüntüsü ile Didim’e yolunuz düşerse buraya mutlaka uğrayın.

Yedigöller

turkiyenin-en-guzel-golleri-2

Her birinin ayrı bir hikayesi olan Yedigöller, özellikle bahar aylarında ziyaret için oldukça uygun. Şu ılık havaları değerlendirmek için Bolu Yedigöller’i tercih edebilirsiniz.

Kovada Gölü

turkiyenin-en-guzel-golleri-

Huzur veren bir manzara arıyorsanız, ıssız ve sakin bir ortamda sizi karşılayacak Kovada Gölü’nü ziyaret edebilirsiniz. Türkiye’nin en güzel göllerinden biri olan bu göl, yüzmek için de tercih edebileceğiniz yerlerden biri.

Kubra

Bir cevap yazın