Türkiye’den Bora Bora Adalarına Gidiş

Türkiye’den Bora Bora Adalarına Gidiş

Yeşilin envai çeşidi ile huzurlu ve büyüleyici bir tatil için rotasını Bora Bora adalarına çevirmek isteyenlere hazırladığımız bu yazımızda, Türkiye’den gidiş seçenekleri hakkında bilgi vereceğiz. Ama gelin isterseniz adalar hakkında ilk olarak biraz bilgi verelim…

Tatil İçin En Uygun Zaman

turkiye-den-bora-bora-gidis-5

Bora Bora adalarında tatil yapmak istiyorsanız yılın en ideal zamanları Mart ve Kasım ayları. Özellikle Aralık, Ocak, Şubat aylarında yağış olabiliyor. Tatil için Türkiye’de yaz dönemine denk gelen Temmuz ve Ağustos aylarını tercih edecekseniz de bu dönemde bölgedeki kalabalığı göze almalısınız. Ayrıca bu dönemde otel ve eğlence fiyatları da her zamankinden daha yüksek.

İstanbul’dan Nasıl Gidilir?

turkiye-den-bora-bora-gidis-4

Istanbul’dan Air France ile Paris aktarmalı olarak Los Angeles’e gidip, ardından sekiz saatlik bir uçuşla Pape’ete’ye ulaşabilirsiniz. Yalnız dikkat edin, Tatihi Fransa’ya bağlı ama Schengen vizesi ile gidemiyorsunuz, Fransız Büyükelçiliği’nden ada vizesi almanız gerekiyor. ABD aktarmalı gidecekseniz de Amerikan vizesi almalısınız.

Türkiye’den Bora Bora’ya Gidiş

turkiye-den-bora-bora-gidis-

Tahiti’nin ünlü adası Bora Bora’ya Türkiye’den gitmek istiyorsanız havayolu ile ulaşımda önünüzde dört seçenek olacak. Yapacağınız ortalama 35 saatlik yolculuk sonunda adaya ulaşabilirsiniz. Yine de bu cennet adalara vardığınızda çektiğiniz bu sıkıntıya değdiğini göreceksiniz.

turkiye-den-bora-bora-gidis-2

Ülkenin başkentinden yapacağınız bir uçak yolculuğu ile Bora Bora adalarına ulaşabilirsiniz. Bu yolculuk ortalama 40 dakika sürmektedir. İneceğiniz havaalanı denizin üzerinde olacağından indiğiniz anda bu görüntüye hayran kalacaksınız. Uçaktan inip terminale indiğinizde, diğer havayolları gibi X-ray cihazlarının, güvenliğin olmadığını göreceksiniz.

turkiye-den-bora-bora-gidis-3

Siz indiğinizde ise sizi otel çalışanları karşılıyor. Otele girdiğiniz anda havaya girmiş olacaksınız çünkü siz daha girmeden boynunuzda yazı temsil eden çiçekli kolyeler olacak.  Otelin özel teknesi ile otele ulaştıktan sonra denizin üzerindeki bu otellerde harika bir tatil sizleri bekliyor.

Kubra

Bir cevap yazın