Türkiye’de Rafting Nerede Yapılır?

Türkiye’de Rafting Nerede Yapılır?

Rafting, ülkemizde giderek popülerleşen bir spor. Türkiye sınırları içinde kano ile yapılan bu aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz yerlerin sayısı da giderek artıyor. Bu sporu Türkiye’de yapacaksanız, önerimiz karın yağmadığı Mayıs ve Ağustos ayları olacak. Ülkemizin hemen her yerinde bu spora uygun nehirler bulabilirsiniz. Peki, rafting tutkunları nereleri öneriyoruz? İşte zorluk derecesi 1 ile 9 arasında değişen rafting sporu için Türkiye’de en uyun 6 yer…

Çoruh Nehri

turkiyede-rafting-nerede-yapilir-6

Bu spora önceden aşinaysanız ve rafting tutkunuysanız, Türkiye’de zorlu bir parkur olan Çoruh nehrini tercih edebilirsiniz. Özellikle profesyonellerin tercihi olan bu nehir, bu spor için en ideal alanlardandır.

Fırtına Vadisi

turkiyede-rafting-nerede-yapilir-5

Rize’de bulunan ve Karadeniz’in serin sularında yer alan Fırtına Vadisi, rafting sporu için en ideal yerlerden biridir. Hem uzun hem de elverişli olan bu nehirde 1 saat boyunca aralıksız gidebilirsiniz.

Köprüçay

turkiyede-rafting-nerede-yapilir-4

Antalya’da bulunan Köprüçay, tatilcilerin en uğrak mekanlarından. Rafting için oldukça uygun olan bu çay, Köprülü Kanyon milli parkı içinde bulunuyor.

Dalaman Çayı 

turkiyede-rafting-nerede-yapilir-3

Türkiye’nin en iyi rafting alanlarından biri olan Dalaman Çayı, Muğla’da bulunuyor. Profesyonel sporcuların da tercihi olan bu zorlu parkurda, bu sporu ve yaşadığınız heyecanı yeniden yaşamak isteyeceksiniz.

Barhal Çayı

turkiyede-rafting-nerede-yapilir-2

Türkiye’nin en iyi rafting alanları arasında yer alan Barhal çayı, Artvin’de bulunuyor. Kano ve motorlu tekneler ile yapılan bu spora bölgeye gelenler yoğun rağbet gösteriyor.

Munzur Çayı

turkiyede-rafting-nerede-yapilir-

Burada yılın her mevsimi etkinlikler düzenleniyor. Tunceli’de bulunan bu çay, Türkiye’de rafting yapılacak yerler arasında yer alıyor.

Kubra

Bir cevap yazın