Turistlerin En Çok Gezdiği Dünya Şehirleri

Turistlerin En Çok Gezdiği Dünya Şehirleri

Dünyanın dört bir yanından gelen turistlere en çok ev sahipliği yapan şehirler hangileri? Hem doğal güzellikleri, hem eğlence hayatı hem de lezzetli mutfağı ile turistlerin en çok gittiği şehirleri araştırdık. Peki en çok turist çeken dünya şehirleri hangileri?

Paris 

paris-gezilecek-yerler

Her yıl dünyanın her tarafından gelen 14.97 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapan Paris şehrine gelenler özellikle Eiffel Kulesi’ne uğramadan geri dönmüyor. Dünyanın en turistik şehirlerinden biri olan Paris’te her yaştan gelen ziyaretçilere hitap eden eğlence noktaları ve gezip görülecek yerler var. Ortalama 3-4 günlük bir gezi ile Paris’te birçok yer görebilirsiniz.

New York

new-york-gezilecek-yerler

Amerika’nın New York eyaleti her yıl ortalama 13 milyon turist ağırlıyor. Empire States binası, Central Park’ı, Özgürlük heykeli ve sanat severler için Museum of Modern Art galerisi ziyaretçilerin en çok uğradığı yerler. Alışveriş ve yemek konusunda da en zengin seçeneklere sahip şehirlerden biri.

Bangkok 

bangkok-gezilecek-yerler

Tayland’ın başkenti Bangkok, dünyanın en çok turist ağırlayan 100 şehri sıralamasında 4. sırada. Her yıl 16 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan şehirde, gezilecek çok fazla yer var. Uzakdoğu’nun yıldızı olarak da bilinen şehrin tek sorununun trafiğin biraz fazla olması.

Londra

londra-gezilecek-yerler

Dünyanın en çok turist ağırlayan ilk 2 şehrinden biri olan Londra, yılda ortalama 17.5 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Kalabalık caddeleri, Tower köprüsü, Trafalgar meydanı, Covent bahçesi de şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler.

İstanbul

istanbul-gezilecek-yerler

Dünyanın en çok ziyaret edilen 100 şehri listesinde 9. sırada, New York’un hemen arkasında yer alan İstanbul, her yıl 12 milyona yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Tarihi yerleri, gece hayatı, her damak zevkine hitap eden mutfağı ile dünyanın her yerinden turisti çekmeyi başarıyor.

Kubra

Bir cevap yazın