Tekirdağ’da Ne Yapılır?

Tekirdağ’da Ne Yapılır?

Özellikle günübirlik gezi ve haftasonu tatili için İstanbullular’ın sık uğradığı yerlerden biri Tekirdağ. Kendinizi çok da yabancı hissetmeyeceğiniz bu şehirde, yapabileceğiniz farklı aktiviteler ve lezzetli yemekler sizleri bekliyor. Peki, Tekirdağ’da ne yapılır? Nereye gidilir? Nerede kalınır? Ne yenir? Hepsi bu yazımızda…

Tekirdağ’da Ne Yapılır? 

tekirdag-da-ne-yapilir-

Yazın Fethiye’de yaptığınız yamaç paraşütü içinizde mi kaldı? O zaman yeniden o kadar uzağa gitmenize gerek olmadığını söyleyelim. Tekirdağ’ın Uçmakdere bölgesinde yamaç paraşütü yapmak oldukça popüler. Muhteşem doğası, manzarası ve içinizde hissedeceğiniz mis gibi havası ile Tekirdağ’a gelmeniz için iyi bir neden.

tekirdag-da-ne-yapilir-2

Yamaç paraşütü fazla adrenalin barındırıyor, ben daha sakin bir şeyler arıyorum diyorsanız da önerimiz bağ gezileri olacak. Huzurlu ve yenilikçi bir tatile mi ihtiyacınız var? Harika şaraplar tatmanın ve üzüm bağları gezmenin tam zamanı diyorsanız, Tekirdağ çok yakınınızda.

tekirdag-da-ne-yapilir-3

Yazın sıcak günlerinde yakın bir tatil rotası arıyorsanız, İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Şarköy sahilini tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin en uzun sahili olma özelliğine sahip olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Tekirdağ’da Ne Yenir? 

tekirdag-da-ne-yapilir-4

Tekirdağ denildiğinde herkes gibi sizin de aklınıza köfte mi geliyor? Tekirdağ köftesi, Türkiye’nin her yerinde biliniyor ve seviliyor. Tekirdağ’da yiyeceğiniz köftelerin ise tadı bir başka olacak. Burada ayrıca cizleme, Hayrabolu tatlısı, sini mantısı, burma sucuk, Damat paçası, Kandilli mantı gibi yöreye has lezzetlerin de tadına bakabilirsiniz. Ayrıca o muhteşem rakı ve kavun ikilisini de tatmadan gelmeyin…

Kubra

Bir cevap yazın