Tatile Çıkarken Bavulda Olması Gerekenler

Tatile çıkarken en çok kafa karıştıran durumlardan biri de bavula ne koyulacağı konusudur. Yanımıza ne alacağımızı bilemediğimiz için de genellikle ya bavulu tıka basa doldurur ya da ikinci bir bavula ihtiyaç duyarız. Oysa kısa süreli bir tatil için alınması gereken temel eşyaları almak yeterli. Örneğin bir haftasonu tatili ya da 5 günlük bir yaz tatili için belki de hiç giymeyeceğiniz şeylerle dolu bir bavul fazlalık olmaktan başka bir işe yaramaz.

tatile-cıkarken-bavulda-olmasi-gerekenler-Tatile çıkarken bavulda olması gerekenlere karar vermek için öncelikle tatile gideceğiniz yerin hava durumuna bakmalısınız. Bir yaz tatili olsa da akşam üzeri serin olabilme ihtimaline karşılık yanınızda 1-2 hırka mutlaka almalısınız. Kot ceket de bunun için bir seçenek.

  • Saç kurutma makinesi, şampuan, saç kremi, havlu gibi eşyalar genellikle hemen her otelde bulunur. Bunları bavulunuzdan çıkarıp başka eşyalara yer açın.

 

  • İlk kez gideceğiniz bir yerse ve burası yurtdışıysa gideceğiniz yer ile alakalı rehber, dergi, adres bilgisi, kalem gibi eşyaları da yanınızda bulundurmayı unutmayın.
  • Bavulunuzda ayrıca mutlaka iç çamaşırı, güneş gözlüğü, çorap, şapka, güneş koruyucu, mayo, terlik ve aksesuar bulundurmayı da ihmal etmeyin.
  • Ek olarak paranızın kaybolması, çalınması ihtimaline karşılık bavulunuzda da bir cüzdan ya da para kesesi bulundurmanız zor durumda kalmamanız için gerekli.
  • Dikiş seti, çamaşır ipi, bisküvi, ped( bayanlar için), bagaj kilidi gibi acil durumlarda ihtiyacınız olabilecek malzemeleri de bavulunuza eklemeyi unutmayın.

Kubra

Bir cevap yazın