Tatil İçin Nasıl Para Biriktirilir?

Tatil İçin Nasıl Para Biriktirilir?

Yaz sezonunda çıkacağınız tatil için bütçenizi zorlamak yerine, planlarınızı önceden yaparak bütçe planlamanızı yapabilir ve böylece tatile maddi anlamda zorlanmadan gidebilirsiniz. Peki, tatil için nasıl para biriktirilir? Bunun için yapacağınız ufak tefek tasarruflar ile birkaç ay öncesinden başlayarak para biriktirebilir ve tatil bütçenizi zorlanmadan ayarlayabilirsiniz.

Tatil için para biriktirmeyi kafanıza koyduysanız, bunun için cep telefonu, elektrik, su gibi faturalarda tasarruf ederek işe başlayın. Gereksiz dakika, SMS paketlerine vereceğiniz fazladan para yerine daha ekonomik bir paket ile cep telefonunuzdan her ay en az 15 TL kar elde edebilirsiniz. Suyu ve elektriği doğru kullanarak da şuan ödediğiniz faturadan %30-%40 gibi bir oranda kar elde etmeniz mümkün. Bu da faturalardan ayda 100 TL gibi bir kar anlamına geliyor.

tatil-icin-nasil-para-biriktirilir-

Tatil için plan yapmaya karar verdiyseniz, yapmanız gereken şeylerden biri de artık market alışverişleriniz konusunda daha dikkatli davranmanız. Bir alışveriş listesi ile markete gitmek, ihtiyacınız olmayan şeylerden uzak durmak ve market tuzaklarına düşmemek, size her ay 150-200 TL market masraflarından tasarruf sağlayabilir.

tatil-icin-nasil-para-biriktirilir-2

Alışveriş konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kıyafet alışverişleridir. Bu konuda özellikle kadınlar fazlasıyla israflı davranıyor. Oysa mağazaların sezon sonu indirimleri ya da outlet fırsatlarından yararlanarak kıyafet alışverişlerinizde %50’ye varan oranlarda kar edebilirsiniz. Tüm bunları bir araya getirdiğinizde bu küçük adımlar damlaya damlaya göle dönüşecek ve siz de tatil masraflarınızın büyük bir bölümünü zorlanmadan karşılayabilirsiniz. Böylece otel seçiminde daha büyük bir bütçe ayırmanız hiç de zor olmayacak.

Kubra

Bir cevap yazın