Şirince Köyünde Ne Yapılır?

İzmir’in turistik köylerinden biri olan Şirince, özellikle son birkaç yılda hem yurtiçinde hem de yurtdışında oldukça popüler bir yer oldu. Şarap üretiminin yüksek seviyede olduğu bu köy; mimari dokusu, tarihi, doğası, lezzetli yemekleri ve doğal yaşam ürünleri ile İzmir’de mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri. Peki, Şirince köyünde ne yapılır? Ne yenir?

Kahvaltı

sirince-de-ne-yapilir-5

Şirince’ye yolunuz düşerse buranın meşhur kahvaltısını tatmadan geri dönmeyin.  Köy ürünlerinin ve doğal yaşamın ön planda olduğu Şirince’de kahvaltı yapabileceğiniz birçok farklı mekan var. Yılın her mevsimi; lezzetli peynirler, taze portakal suları, birbirinden lezzetli reçeller ve tadı damakta kalan diğer köy ürünleri ile Şirince’de yapılacaklarınız listesine ekleyebilirsiniz.

Çöp Şiş

sirince-de-ne-yapilir-4

Yolunuz buraya düşerse, Şirince’nin meşhur çöp şişlerinin tadına bakabilirsiniz. 8 şişe takılarak servis edilen bu lezzetli çöp şişlerin tadı damağınızda kalacak. Köyün farklı yerlerinde bu lezzeti bulabilir, doğal bir atmosferde lezzetli porsiyonların tadını çıkabilirsiniz.

Şarap Evleri

sirince-de-ne-yapilir-3

Şarap üretimi burada oldukça yüksek seviyede. Tertemiz Şirince havasında üretilen şarapları bulabileceğiniz şarap evleri ve üzüm bağları arasında bir gezi, Şirince’de yapılacaklar arasındaki yerini alıyor.

Tren Müzesi

sirince-de-ne-yapilir-2

Köye yakın bir konumda bulunan tren müzesine yapacağınız bir ziyareti Şirince gezinize eklemeyi ihmal etmeyin. Özellikle trenlere ilgi duyanlar ve yeni şeyler öğrenmek isteyenler için bu müze ziyareti iyi bir alternatif.

Hediyelik Eşya Çarşısı 

sirince-de-ne-yapilir-

Şirince Köyü, son yıllarda hem yerli tatilcilerin hem de turistlerin sıkça ziyaret ettiği bir yer. Köyün çarşısında el yapımı ve daha birçok eşyadan oluşan çarşıları ziyaret edebilirsiniz.

Kubra

Bir cevap yazın