Şile’de Ne Yapılır?

Şile’de Ne Yapılır?

İstanbul’a yakın bir tatil seçeneği arayanların vazgeçilmez bölgesi; Şile. Karadeniz’in serin suları ve harika doğası ile hem hafta sonu için tatil kaçamağına, hem de tüm yazı geçirmek için ideal. Giderek gelişen ve büyüyen merkezi ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden. Peki, Şile’de ne yapılır? Nereye gidilir? Ne yenir? Şile’den ne alınır?

Ağlayankayalar

silede-ne-yapilir-6

Kumbaba’dan sonra en çok bilinen plaja Ağlayankayalar adını verilmiştir. Kayalar üzerinde süzülen damlalar ve harika görüntüsü ile Şile’ye geldiğinizde bu kayaları fotoğraflamadan geri dönmeyin .

Şirin Sokaklar

silede-ne-yapilir-5

Burada vaktiniz varsa, bir gününüzü Şile’nin şirin sokaklarını gezerek geçirebilirsiniz. Eski tip evleri, sahile kadar inen merdivenleri, dar sokakları ve merkezinde gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Gün Batımı

silede-ne-yapilir-4

Fotoğraf makinenize harika fotoğraflar kaydetmek istiyorsanız burada gün batımını izleyebilirsiniz.

Liman

silede-ne-yapilir-3

Limanın dinlendirici ve huzur verici görüntüsünü görmeden dönmeyin. Özellikle sabahın erken saatlerinde burada sakin bir Karadeniz ile karşılaşacaksınız. Karadeniz’in o meşhur dalgalarını engellemek için yapılan dalgakıranın üzerinde fenere kadar yürüyebilir ve mis gibi havayı içinize çekebilirsiniz.

Şile Bezi

silede-ne-yapilir-2

Şile’nin en meşhur simgesi olan Şile bezinden yapılmış kıyafetler satın alabilirsiniz. Merkeze indiğinizde, bu tarz ürünler satan birçok butik dükkan bulabilirsiniz.

Vira Restoran

silede-ne-yapilir-

Güzel bir turun ardından karnınız acıktıysa ya da burada güne uyandığınızda yemeğinizi Vira Restoran’da yiyebilirsiniz. Samimi ve hoş havasının yanı sıra, sundukları kahvaltı tabağı da oldukça lezzetli ve doyurucu.

Kubra

Bir cevap yazın