Sığacık Köyü Nerede?

Ege’nin incisi İzmir’de bulunan Sığacık köyü, adeta gizli bir cennet gibidir. Tatilden beklediğiniz huzur, sakinlik ve keyifli bir ortam ise, İzmir’in Seferihisar ilçesine oldukça yakın olan bu köyü tercih edebilirsiniz. Bu yaz rotanızı Ege’ye çevirmeye karar verirseniz, İzmir’e sadece bir adım uzaklıktaki bu köyde doğal bir ortamda, muhteşem bir manzara ile ünü bağlı olduğu semti de geçen Sığacık Köyü’nü tercih edebilirsiniz.

Lezzetli mandalinaları, zeytinleri ve üzümlerinin yanında, harika bir pazarı ve tadı damakta kalan doğal lezzetleri ile bu köy, hem göze hem de mideye hitap ediyor. Ege mutfağında deniz mahsullerinin yer ayrı. Yılın her mevsimi taze balık ve lezzetli deniz ürünleri bulabileceğiniz köyde, gezip görebileceğiniz tarihi ve kültürel mekanlar, güneşin ve denizin keyfini çıkarabileceğiniz güzel plajlar mevcut.

Sığacık Plajları

Ekmeksiz Plajı

sigacik-koyu-nerede-3

Seferihisar ilçesine bağlı Sığacık köyünde bulunan bu plajda tertemiz denizin tadını çıkarırken, yeşilin ve mavinin uyumunu izleyebilirsiniz.

Akkum Plajı

sigacik-koyu-nerede-2

Sakin ve sevimli bir tatil kasabası olan Sığacık köyünde bulunan Akkum plajı, aynı zamanda Ege’nin de en güzel plajlarından biri. Plaj merkeze 3 km uzaklıkta bulunuyor.

Konaklama

sigacik-koyu-nerede-

Salaş ve doğal bir köy ortamına sahip olan Sığacık köyünde lüks konaklama seçenekleri mevcut değil. Zaten burası daha çok doğal bir ortamda doğa ile iç içe olmak isteyenlerin tercihi oluyor. Eğer Akkum plajının oralardaysanız, plajın civarındaki birkaç oteli ya da merkezdeki otelleri tercih edebilirsiniz.

Kubra

One thought on “Sığacık Köyü Nerede?

Bir cevap yazın