Sessiz, Sakin Bir Ortama ve Muhteşem Doğa Manzarasına Sahip Palamutbük’ü

 Sessiz, Sakin Bir Ortama ve Muhteşem Doğa Manzarasına Sahip Palamutbük’ü

 Sessiz, Sakin Bir Ortama ve Muhteşem Doğa Manzarasına Sahip Palamutbük’ü

Bugün sizlere Turizmin yeni adresi olan Palamutbükü’nden bahsedeceğim. sessizliği ve sakinliği ile cezp edici bir yer burası.

Datça merkezine 25 kilometre uzaklıkta olan bu şirin mi şirin yer mavi ve yeşilin dans ettiği eşsiz güzelliklerden biri. Işıl ışıl plajları, badem, çam ve zeytin ağaçlarıyla kaplı muhteşem doğa manzaralı küçük bir cennet.

Antik çağlarda Knidos ‘un önemli yerleşim merkezlerinden birisi olan bu yer o zamanlar limanı ve verimli arazileriyle önemli bir yer olarak nitelendirilmekteymiş. Palamutbükü özellikle şehir hayatının verdiği o kasvetten kurtulmak isteyenlerin durak noktası. Trafik, kalabalık, gürültü ve stresten kurtulmak isteyenlerin tatil yapabileceği sessiz, sakin ve huzurlu bir ortamdır.  Cennet gibi olan bu şirin yer doğası ile de ziyaretçilerini büyüleyecek özelliktedir.

Upuzun bir sahili olan bu yer bünyesinde barındırdığı lokantalar, çay bahçeleri ve barlar ile zenginleştirilmiştir. Bu mekanlara çok yakın şekilde denize girilip güneşlenebilirsiniz. Kıyı şeridi boyunca bu işletmelere ait masalar ve şezlonglar hizmete sunulmuştur. Bu masa, şemsiye ve şezlongların çoğu işletmeler tarafından ücretsiz olarak kullandırılmaktadır.  Halkı misafirperver ve sıcakkanlı olan bu yer ziyaretçiler için sadakati arttırıyor. Bu sıcakkanlılık ve misafirperverlik sayesinde ziyaretçiler tekrar buraya uğramak istiyor. Tesislerin çoğunun aile işletmesi olduğunu göz önüne  alırsak Palamutbükü’nde tatil yapmak isteyen ziyaretçiler konaklama alanlarına geldiklerinde sanki işletmeye değil de bir yakınına misafirliğe gelmiş gibi ilgi görüyor. Bu ilgi neticesinde de tekrar bu güzel yeri ziyaret etme isteği doğuyor.

Yaz aylarında cezp edici güzelliği ile tatilcilerin ilgisini çeken Plamutbükü sadece yazın değil sonbahar aylarında da çekiciliğini korumaktadır. Sonbahar aylarında sessiz, sakin bir ortama dönüşen Palamutbükü sessiz bir ortamda tatil yapmak isteyenler için iyi bir dinlenme alanıdır.

Sibel E