Samsun’da Ne Yapılır?

Karadeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Samsun; manzarası, doğası ve tarihi ile ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri. Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının ardından bir asır geçmiş olmasına rağmen, şehrin özel bir yerinin oluşu hiç değişmedi. Peki, Samsun’a gelince ne yapılır? Burada gezilecek yerler neler? Burada ne yenir? Ortalama 2-3 gününüzü ayırarak Samsun’da tarih dolu, eğlenceli ve doyurucu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz….

Dağcılık

samsunda-ne-yapilir

Samsun’a gelmek ve burada farklı, keyifli bir zaman geçirmek isteyenler için adrenalin dolu bir önerimiz var; dağcılık. Son yıllarda şehirde giderek popülerleşen bu spor, şehir dışından gezi için gelenlerin de tercihi oluyor. Burada dağcılık için birçok farklı parkur bulmak mümkün.

Teleferik

samsun-da-ne-yapilir-13

Dağcılık sizin için biraz fazla cesursa, teleferik ile keyifli zaman geçirmeyi deneyebilirsiniz. 323 metre uzunluktaki teleferik yolculuğu sırasında şehrin güzelliklerini ve Karadeniz’den manzaraları bulacaksınız.

Gazi Müzesi 

samsun-da-ne-yapilir-12

Samsun gezinizin içine kültürel ve tarihi bir aktivite katmaya ne dersiniz? Şehrin merkezinde bulunan müzede, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere gazilerimizin anıları arasında tarihi bir yolculuk yapabilirsiniz.

Amisos Mezarları

samsun-da-ne-yapilir-11

Kuş Cenneti

samsun-da-ne-yapilir-10

Tarihi Çarşamba Köprüsü

samsun-da-ne-yapilir-9

Ladik Gölü

samsun-da-ne-yapilir-8

Onur Anıtı 

samsun'da gezilecek yerler, samsun'da nereye gidilir, samsun'da ne yapılır, samsun'da ne yenir, samsun yapılacak şeyler, samsun teleferik

Samsun’da Ne Yenir? 

Karadeniz mutfağında özel bir yere sahip olan Samsun mutfağının birçok farklı popüler lezzeti bulunuyor. Hamurişleri başta olmak üzere, burada lezzeti tatlılar ve kebaplar da yiyebilirsiniz.

Samsun Pidesi

samsun-da-ne-yapilir-

İçli Mantı

samsun-da-ne-yapilir-2

Nokul

samsun-da-ne-yapilir-3

Baklalı Sarma

samsun-da-ne-yapilir-4

Haluçka

samsun-da-ne-yapilir-5

Kaz Pilavı

samsun-da-ne-yapilir-6

Mısırlı Fasulye Çorbası  

samsun-da-ne-yapilir-7

Kubra

Bir cevap yazın