Sakin, Sessiz ve Huzurlu Bir Yer; Adrasan 

Sakin, Sessiz ve Huzurlu Bir Yer; Adrasan 

Sakin, Sessiz ve Huzurlu Bir Yer; Adrasan

Antalya’ya 75 km uzaklıkta Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Ulupınar köyü sınırlarındaki bu şirin köy Olimpos ve Çıralı beldeleri gibi SİT alanın yanında yer alıyor. Köyde yapılaşma yasaklanmış ve köydeki işletmelerin %80’i köy halkı tarafından kurulmuş ve işletiliyor. Turizmin üç incisi olan deniz, kum ve güneş bakımından zengin bu küçük köy birçok yerli ve yabancı turistin gözde mekânlarının başında geliyor. Sakinliği ve sessizliği seven konuklar için mükemmel bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Gece hayatı için mekânlar bulunmaya köy sessiz, sakin, dingin özelliği ile aslında tatilcileri cezp ediyor. Mavisi, yeşili, kumu, kumsalı, denizi, çakılı her şeyiyle adeta sizlere bütünleşmiş bir ahenk ile karşılık veriyor.

Rumca bir terim olan Adrasan Belde anlamına geliyor. Eğer kafa dinlemeye ihtiyacınız varsa mutlaka bu köye uğramanız gerekiyor.

Adrasan  yani Çavuşköy sit alanı ilan edilen bir yer. Burada yapılaşma yasaklanmış. Tek bir çivi bile çakılması yasaklanmış.

Eğlence mekânı, gürültülü restoran ya da cafe tarzı işletmeler yok burada. Sakin ve huzur dolu sessiz birçok işletmeden oluşuyor.

Sakin ve sessiz bir ortamda tatil mi yapmak istiyorsunuz?

Bol bol denize girip güneşi doya doya hissetmek mi istiyorsunuz?

Öyleyse mutlaka bu köye uğrayın 😉

Sibel E