Pera Müzesi Hakkında

Pera Müzesi Hakkında

Beyoğlu/Asmalımescit’te bulunan Pera Müzesi’nin tarihi 2005 yılına dayanıyor. Beyoğlu’nun eski adı olarak da bilinen ve Türkler tarafından “Beyoğlu” adıyla anılmaya başlayıncaya kadar uzun bir süre Pera adıyla anılan bu bölgenin İstanbullular için anlamı oldukça büyük. Beyoğlu’nda bulunan Pera Müzesi, hem İstanbullular hem de yurtdışından gelen turistlerin sıkça ziyaret ettiği müzelerden biri. Sık sık farklı etkinliklere, sanatsal faaliyetlere ve konserle de ev sahipliği yapan müze; hafta içi 10:00-19:00 ve hafta sonu 12:00-18:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Pazartesi günleri ise kapalı.

Pera Müzesi Giriş Ücreti 

pera-muzesi-giris-ucreti

Müzeye giriş yetişkinler için 20 TL ve öğrenciler için 10 TL. Ayrıca Cuma günleri 18:00 ile 22:00 saatleri arasında müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Bununla beraber müzekartınız varsa giriş ücretinde %15 indirimden faydalanabilirsiniz.

Pera Müzesi Ulaşım 

pera-muzesi-nerede-adres

Müzenin açık adresi şöyle;

Meşrutiyet Cad. Tepebaşı, Beyoğlu, İstanbul 34443

Tel: 0212 334 99 00

Pera Müzesi Sergiler

pera-muzesi-sergiler-

Müzenin en çok ilgi gören faaliyetlerinden biri de birbirinden güzel sergiler. Süreli sergiler ve koleksiyon sergilerini bulabileceğiniz müzede şu sıralar; Giorgio de Chirico, Anı ve Süreklilik, Kahve Molası, Kesişen Dünyalar, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri gibi birçok farklı sergi bulabilirsiniz. Ayrıca müzenin geçmiş ve gelecek sergilerine dair bilgilere de yine müzenin internet adresinden ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak Pera Müzesinde çeşitli eğitim ve film etkinlikleri de bulunuyor. Bunlar da güncel olarak değişiyor. Müzenin en güncel ajandasına da yine Pera Müzesi resmi internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Kubra

Bir cevap yazın