Pelit Çikolata Müzesi

Pelit Çikolata Müzesi

7’den 70’e, her yaştan herkese hitap eden bir müze ziyaretine ne dersiniz? İstanbul’da ailece gidebileceğiniz eğlenceli bir müze arıyorsanız, Esenyurt’ta hizmet veren Pelit Çikolata Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Alışılagelmiş müze konseptinin dışında bir müze olan çikolata müzesi, özellikle çocuklardan büyük ilgi görüyor.

pelit-cikolata-muzesi-nerede-

Önceden Pelit’in çikolata fabrikası olarak kullanılan yerin müzeye dönüştürülmesi ile adeta ziyaretçi akınına uğrayan Pelit Çikolata Müzesi, adeta bir sanat eserini anımsatan çikolataları ile misafirlerin gözleri bayram ediyor. Yalnızca çocuklar değil, çikolata seven herkesin ailesi ya da arkadaşları ile ziyaret edebilecekleri bu müzeye geldiğinizde; çikolatadan oluşan bir dünyaya adım attığınızı hissedeceksiniz.

pelit-cikolata-muzesi-nerede-

Market ya da bakkaldan aldığınız paket çikolatalardan çok daha farklı bir tada, baskın bir aromaya ve muhteşem bir lezzete sahip olan çikolatalar, İstanbullulara bambaşka bir müze deneyimi vaat ediyor.

pelit-cikolata-muzesi-nerede-6

Özel olarak dizayn edilen Pelit Çikolata Müzesi’nde; tanınmış isimlerin çikolatadan yapılmış heykellerine, çikolatadan yapılmış evlere, meşhur yapıların çikolatalı tasarımına rastlayabilirsiniz. Hem göze hem de damak zevkinize hitap eden bu müze, çikolatadan beklentilerinizi karşılıyor.

Pelit Çikolata Müzesi Giriş Ücreti 

pelit-cikolata-muzesi-nerede-3

Müzeye giriş tam ve öğrenciler için 20 TL’dir. 0-5 yaş arası çocuklar için ise müze ziyareti için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Ziyaret Saatleri 

pelit-cikolata-muzesi-nerede-4

Müze, haftanın her günü, özel günlerde ve bayramlarda da hizmet vermektedir. Haftanın 7 günü müzeyi sabah 10:00 ile akşam 16:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Adres

pelit-cikolata-muzesi-nerede-5

Müze, Esenyurt’ta eski Pelit Çikolata Fabrikasının olduğu yerde hizmet veriyor. Koza Mahallesi, No:19, Esenyurt/İstanbul

Kubra

Bir cevap yazın