Otağtepe Korusu Nerede?

Otağtepe Korusu Nerede?

İstanbul’da olanlar için haftasonlarını değerlendirebilecekleri bir yer önerimiz var; Otağtepe. Hem manzarası hem de sakinliği ve dinginliği ile bu etkileyici korunun tadını çıkarmanızı öneriyoruz. İstanbul Boğazı’nı izlemeye ihtiyacınız varsa, şehir manzarasını en iyi izleyebileceğiniz yerlerden birisi olan Otağtepe Korusu’nu tercih edebilirsiniz.

Halk arasında bu adıyla bilinen ve asıl adı Fatih Korusu Tema Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi olarak geçen bu koru, şehir içinde, çok uzaklara gitmeye gerek duymayacağınız kafa dinlemek için en ideal yerlerden. İstanbul’un dört bir yanını gözler önüne seren muhteşem bir manzaraya sahip olan korudayken İstanbul’un bu eşsiz manzarasına bir de harika bir deniz manzarası ekleniyor.

Otağtepe Korusu’na nasıl gidilir? Nerededir? 

otagtepe-korusu-nerede-nasil-gidilir-

Beykoz’da bulunan koruya Avrupa yakasında gelecekseniz vapur ya da Marmarayı kullanabilirsiniz. Marmaray ile gelecekseniz Üsküdar durağında inmeniz ve buradan otobüs duraklarınaa geçmeniz gerekiyor. Vapuru tercih edecekseniz yine Beşiktaş, Kabataş ya da Eminönü’nden bineceğiniz Üsküdar vapurları ile Anadolu yakasına geçtikten sonra Üsküdar’da bulunan şu otobüsleri kullanarak Otağtepe Korusu’na ulaşabilirsiniz;

  • 15A
  • 15ŞN
  • 15KÇ
  • 15M
  • 14M

Araba ile karşıdan gelecekseniz köprü çıkışında Kavacık tabelasını takip ederek koruya ulaşabilirsiniz. Koruda otopark ücreti 10 TL’dir.

Otağtepe Korusu Adres

Kavacık/Beykoz/İstanbul

34810

Kubra

Bir cevap yazın