Nevşehir’de Gezilecek Yerler

Nevşehir’de Gezilecek Yerler

Kapadokya, Ürgüp, Peribacaları ve Hacıbektaş ile ünlü Nevşehir, Türkiye’de gezilecek en güzel yerlerden. Ülke turizmine önemli bir katkısı bulunan şehirde gezilecek birçok yer, keşfedilecek birçok şey ve görecek onlarca güzel manzara var. İşte, Nevşehir’de gezilecek yerler…

Peribacaları

peri-bacalari

Yolunuz Nevşehir’e düşerse, Peribacaları’nı görmeden geri dönmeyin. Doğal bir güzelliğe şahitlik edeceğiniz bu yerde sizi güzel bir atmosfer bekliyor. Yılın her mevsimi binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapan Peribacaları’nda yapacağınız geziyi balon turları ile taçlandırın.

Kapadokya

nevsehir-gezilecek-yerler-4

Milyonlarca yıllık bir sürecin eseri olan Kapadokya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden. Tarih sahnesinde çok eskiden beri var olan Kapadokya, aynı zamanda Hristiyanların da ilk yerleşim yerlerindendir. Mimari dokusu ve muhteşem manzarası ile Nevşehir’de görülmesi gereken yerlerden.

Ürgüp

nevsehir-gezilecek-yerler-3

Kapadokya bölgesinin önemli merkezlerinden biri olan Ürgüp, tarih boyunca birçok farklı isimle anılmış bir yerdir. Burada Ürgüp’ün meşhur konaklarını ve yer altı şehrini gezmeyi ihmal etmeyin.

Ihlara Vadisi

nevsehir-gezilecek-yerler-2

Lavların akarsu aşındırması ile zaman içinde meydana gelen Ihlara Vadisi, Nevşehir’de görülmesi gereken yerler arasında. Doğal güzelliği ve yüzlerce inanç merkezi ile yılın her döneminde ziyaretçi çeken bir yer.

Göreme Açık Hava Müzesi

nevsehir-gezilecek-yerler-

1985 yılında bu yana UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan müze, muhteşem ve eşsiz bir güzelliği yansıtıyor. Giriş ücreti 30 TL olan Göreme Açık hava müzesi, yaz sezonunda 08:00 ile 19:00 saatleri arasında ve kış sezonunda 08:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Kubra

Bir cevap yazın