Nasıl Ucuz Tatil Yapılır?

Nasıl Ucuz Tatil Yapılır?

Tatilinizi ucuza getirmeye ne dersiniz? Ekonomik bir tatil yapmak için bu önerileri uygulayabilirsiniz. Henüz yaz gelmemişken tatil planlarınızı ve ödemelerinizi şimdiden yaparak otellerin erken rezervasyon olanaklarından yararlanabilir ve kış fiyatlarına yazın konaklayabilirsiniz. Onun dışında ulaşım, gidilecek yer, kalınacak otel de tatil bütçenizi etkileyecektir. Peki, nasıl ucuz tatil yapılır? İşte ekonomik bir tatilin ipuçları…

Erken Rezervasyon

nasil-ucuz-tatil-yapilir-5

Erken rezervasyon yaptırmanın tatil bütçenizi ucuza getirmede ne kadar önemli olduğunu yukarıda da belirtmiştik. Aylar öncesinden yapacağınız ödemeler ile %30,40 hatta %50 indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Konaklama

nasil-ucuz-tatil-yapilir-4

Tatile gittiğinizde 7 yıldızlı ya da beş yıldızlı otellerde konaklamak zorunda değilsiniz. Daha ekonomik bir otelde kalarak, geriye kalan paranızı eğlence ayırıp daha keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Aynı bölgede yer alan otellerde de fiyatlar değişiklik gösteriyor. Lükste gözüm yok diyorsanız daha ekonomik oteller, tatilinizi de ucuza getirmenizi sağlayacak.

Yolculuk

nasil-ucuz-tatil-yapilir-3

Tatilin yolculuk kısmı da en az konaklama kadar önemlidir. Otobüs yolculuğu ile yolculuk ücretini daha ucuza getirebileceğiniz gibi, uçak biletlerinin de önceden alındığında belli bir orana kadar indirim sağladığını biliyoruz.

Eğlence

nasil-ucuz-tatil-yapilir-2

Eğlence için lüks barlar yerine daha ekonomik olanları tercih edecekseniz. Tatil süresince her akşam dışarı çıkmayı planlıyorsanız, içinde bar, disco olan bir otel tercih ederek cebinizden daha az para çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Tatil Yeri

nasil-ucuz-tatil-yapilir-

Tatil için daha ekonomik şehirleri tercih etmenizi öneriyoruz. Bodrum, Çeşme yerine Şile, Ağva gibi ekonomik yerleri tercih edebilirsiniz.

Kubra

Bir cevap yazın