Muhteşem Doğası İle Pınarbaşı Mesire Alanı

Muhteşem Doğası İle Pınarbaşı Mesire Alanı

Pınarbaşı

Güre köyü sınırları içinde yer alan Pınarbaşı Akçay’a 6 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Milli Park içinde geçmişten günümüze gelen, rekreasyon amaçlı iki adet günübirlik kullanım alanı mevcuttur. Güre Köyü sınırları içinde kalıyor, Akçay’a 6 km uzaklıkta. Günümüzde en çok ilgi gören mesire alanlarından birisidir.  Yamaçtan akan bol ve buz gibi su  yaz aylarında serinlemek için ideal bir köşedir. Yılın 2 buçuk aylık yaz sezonunda yaklaşık 80-100 bin ziyaretçi tarafından günübirlik kullanılmaktadır. Daha çok günübirlikçiler ve piknik ya da mangalcıların takıldığını bir yerdir.

Pınarbaşı Mesire Alanı’nı da bünyesinde barındıran Güre, yılarca önemini kaybetmemiş, aksine her geçen gün daha da  rağbet gören termal  turizm bölgesidir. Kazdağları için oldukça fazla öneme sahip bir yerdir. Her mevsim sıcak olan termal suları sayesinde yaz ve kış birçok turistin ziyaret noktasıdır. Güre’ye yaklaşık olarak 3-4 kilometre uzaklıktaki Pınarbaşı Sutüven Şelalesinden sonra gelen mesire alanıdır. Uzun bir su yolunun yanında uzanan Pınarbaşı yemyeşil doğası ile herkesi büyülemektedir. Mis gibi havası ile gelen ziyaretçilere sakin huzurlu bir ortamda vakit geçirmelerini sağlamaktadır. Arkadaşlarınızla, ailenizle ve sevdiklerinizle piknik yapabilir, mangal partileri düzenleyebilir ve günübirlik ziyaretleriniz ile keyifli anlar geçirebilirsiniz. Suyu oldukça soğuk buranın dikkat edin suya girerseniz buz gibi suda üşütebilirsiniz 😉

Balık merakınız varsa mutlaka Pınarbaşı’na uğrayın, burada alabalık üretim çiftliği de yer almaktadır. Bir de Ağlayan Şelalesi var Pınarbaşı Mesire alanının içinde. Bu Ağlayan Şelalenin birçok meraklısı var. Sadece bu ağaç için burayı ziyaret edenler bulunuyor. Bu ağacı görmeden dönmeyin bence.

Sibel E