Mersin Gezilecek Yerler

Mersin Gezilecek Yerler

Türkiye’nin en kalabalık şehirleri listesinde 10. sırada yer alan ve bir liman şehri olan Mersin, tarihi ve doğal güzellikleri ile görülecek, gezilecek ve keşfedilecek birçok yere sahip bir şehir. Kültürel bir gezi yapmak ve fazla uzağa gitmek istemeyenler için yurtiçinde gidebilecekleri bir yer önerimiz var; Mersin. İşte şehirde keyifli bir gezi yapmak, yeni yerler keşfetmek ve şehrin doğal güzelliklerine şahitlik etmek isteyenler için Mersin gezilecek yerler hakkında gezi rehberi…

Cennet ve Cehennem Mağaraları 

mersin-gezilecek-yerler-10

Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan mağaralar ile ilgili birçok efsane var. Şehre gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Doğal yollar ile oluşmuş olan bu çöküntüler, oldukça derin olmaları ve ilginçliği ile turistik açıdan büyük ilgi görmektedir.

Anemurium Antik Kenti 

mersin-gezilecek-yerler-9

Mersin gezilecek yerler listemize ilk sıralardan giren bu antik kent, konum itibari ile sürekli rüzgar alan bir noktadadır. Tarihi antik medeniyetlere kadar uzanan bu kentin bir özelliği de burada bulunan kumsalların, nesli tükenmekte olan Caretta caretta’ların yumurtlama alanı olmasıdır. Mersin’in meşhur Anamur muzu da adını kentten almaktadır.

Tarsus Şelalesi

mersin-gezilecek-yerler-7

Mersin’in Tarsus ilçesi’nde bulunan şelale, doğal güzelliği ile görenleri büyüleyen bir görüntüye sahiptir. Bölgeye Mersin’den kalkan otobüsler ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Mamure Kalesi

mersin-gezilecek-yerler-8

Narlıkuyu

mersin-gezilecek-yerler-6

Aynalıgöl Mağarası

mersin-gezilecek-yerler-5

Nusret Mayın Gemisi Müzesi 

mersin-gezilecek-yerler-3

Kızkalesi

mersin-gezilecek-yerler-4

St. Paul Kilisesi 

mersin-gezilecek-yerler-2

Soli Antik Kenti 

mersin-gezilecek-yerler-

Peki, Mersin gezisi arasında ne yemek gerekir? Mersin’in neyi meşhur? Buraya geldiğinizde Mersin deyince ilk akla gelen yemek olan o muhteşem tantuninin tadına bakmadan geri dönmeyin. Ayrıca Cezerye, kerebiç, batırık, ciğer, bici bici ve lahmacun da şehrin meşhur lezzetleri arasında yer alıyor.

Kubra

Bir cevap yazın