Marmaris’in Neyi Meşhur?

Marmaris’in Neyi Meşhur?

Muğla‘nın turistik bir ilçesi olan Marmaris, yaz aylarında dolup taşan otelleri, doğal güzelliği, eşsiz manzarası ile şehrin cennet köşelerinden biridir. Tarihi, kültürel ve doğal öğelerini bir kenara bırakıp gelin isterseniz Marmaris’in meşhur yerleri, lezzetleri ve onu Marmaris yapan sembollere bir bakalım…

Barlar Sokağı

marmaris-in-neyi-meshur-5

Büyük şehirler başta olmak üzere hemen her şehirde bir barlar sokağı bulabilirsiniz. Gece hayatının oldukça önemli olduğu Marmaris’te eğlenecek bir yer arıyorsanız Barlar Sokağı’nda mutlaka size uygun bir seçenek bulacaksınız. Muğla’nın en dolu, en heyecanlı, en canlı ve en eğlenceli sokaklarından biridir.

İçmeler Plajı 

marmaris-in-neyi-meshur-4

Marmaris’in bu ödüllü plajı ilçenin en meşhur sembollerinden biridir. Öyle ki Marmaris’e sırf bu plajı görmek için gelenleri bile bulabilirsiniz. Soğuk ama tertemiz suyu, dalgasız denizi, temiz ve harika kumu, sakin ve güzel görüntüsü ile bu plajda güneşin, denizin ve tatilin tadını çıkarın.

Çam Balı 

marmaris-in-neyi-meshur-3

Muğla’nın balları meşhurdur; çam balı da onlardan biri. “Marmaris’in neyi meşhur?”sorusuna verilecek en güzel cevaplardan biridir. Kendine has lezzeti ve uzun süre bozulmadan saklanabilirliği ile tatilden dönerken de bavulunuza mutlaka ekleyeceğinizin garantisini veriyoruz.

Yumurtalı Patlıcan

marmaris-in-neyi-meshur-2

Peynirli, sucuklu, pastırmalı, sebzeli… Yumurtanın bu çeşitlerini hepimiz biliyoruz; peki ya patlıcanlı olanı? Patlıcanların yumurtaya bulanarak kızartılması ile hazırlanan bu lezzet favoriniz olmaya aday.

Amos Koyu 

marmaris-in-neyi-meshur-

Bu koyu görmeden Marmaris’ten dönmeyin. İlçenin yakınlarındaki bu antik kentin koyunda huzur, muhteşem bir manzara, sakinlik ve keşif dolu bir gün sizi bekliyor.

Kubra

One thought on “Marmaris’in Neyi Meşhur?

Bir cevap yazın