Manisa’da Ne Yapılır?

Manisa’da Ne Yapılır?

Manisa deyince hemen hepimizin ilk aklına gelen mesir macunu oluyor. Ege bölgesinde yer alan bu güzel şehir, Osmanlı döneminde de oldukça popüler bir bölgeydi. Şehzadeler Şehri olarak da anılan Manisa, Ağlayan kayaları ve Spil dağı ile de meşhur. Antik kentleri, doğal güzellikleri ve lezzetli mutfağı ile Türkiye’nin görülmesi gereken yerlerinden. Peki, Manisa’ya gelince ne yapılır? Ne yenir? Nereye gidilir?

Köy Kahvaltısı

manisa-da-ne-yapilir-4

Zengin menüsü ve doğal lezzetleri ile kahvaltı keyfini ikiye katlayan Manisa köy kahvaltısını şehrin birçok yerinde bulabilirsiniz. Buraya tek başınıza değil de dostlarınızla ya da ailenizle geldiyseniz, doğal lezzetler eşliğinde sofra başında uzun uzun oturup sohbet etmek çok keyifli olacak.

Sardes Antik Kenti

manisa-da-ne-yapilir-3

Antik kentleri ile de meşhur olan Manisa’nın Sardes antik kentini mutlaka görmelisiniz. Şehrin Salihli bölgesinde bulunan bu antik kent, tarihe katkı sağlamış bölgelerden; kendini günümüze kadar korumayı da başarmış.

Manisa Müzesi

manisa-da-ne-yapilir-2

Tarih boyunca bölgede yaşamış uygarlıklara ait eşyaları, onların hayatlarını ve kültürlerini yansıtan bu müze, Manisa’da gidilmesi gereken yerlerden.

Mesir Festivali

manisa-da-ne-yapilir-

Mart ayında gidecekseniz, her yıl 21 Mart tarihinde düzenlenen Mesir festivaline katılabilirsiniz. Şehrin en meşhur lezzeti olan bu macunu yılın diğer zamanlarında da şehirde en doğal ve lezzetli haliyle bulabilirsiniz. Festival 3 gün sürüyor ve 23 Mart tarihinde sona eriyor.

Ayrıca buraya geldiğinizde Yeni Han’dan alışveriş yapabilir, orijinal el halıları satın alabilir ve geleneksel ürünler bulabilirsiniz.

Kubra

Bir cevap yazın