Kuşadası’nda Ne Yapılır?

Kuşadası’nda Ne Yapılır?

Yaz sezonunda yerli ve yabancı tatilcilere ev sahipliği yapan, önemli bir turizm merkezi olan Aydın’ın Kuşadası ilçesi’nde yapacak çok şeyiniz var. Birbirinden güzel plajları, otelleri, eğlence mekanları ve restoranları ile Kuşadası’nda keyifli bir tatil sizi bekliyor. Peki, Kuşadası’nda ne yapılır?

Selçuk Harabeleri

kusadasinda-ne-yapilir-5

Tatil beldesine arabayla 20 dakika uzaklıkta bulunan Efes Harabeleri’ni görmeden buradan geri dönmeyin. Kuşadası tatilinizin bir gününü etraftaki doğal ve tarihi güzellikleri görmeye harcayacaksanız, o günde tarih ile buluşmak için Selçuk Harabelerini görmeye gidebilirsiniz.

Adaland

kusadasinda-ne-yapilir-4

Kuşadası’nda su parkalarının arasında kaybolmaya ne dersiniz? Özellikle çocuklu ailelerden büyük ilgi gören Adaland’da macera ve eğlence sizi bekliyor.

Kuşadası Pazarı

kusadasinda-ne-yapilir-3

Hediyelik eşyalar, el işleri, halı kilim ürünleri, seramik, tekstil ürünleri, aksesuarlar, deri ürünleri ile turistlerden ve yerli tatilcilerden büyük ilgi gören bu sokak pazarında sizi güler yüzlü ve ilgili esnaf karşılıyor.

Meryem Ana Evi

kusadasinda-ne-yapilir-2

Kuşadası’na arabanızla geldiyseniz ve gelmişken etrafta neler var bir göreyim diyorsanız araba ile yapacağınız 15-20 dakikalık bir yolculuk ile Meryem Ana Evi’ne ulaşabilirsiniz. Kilise, yılın her döneminde, özellikle yaz döneminde sıkça ziyaretçi ağırlıyor.

Şirince

kusadasinda-ne-yapilir-

Şirince, bir dönem tüm Türkiye ve dünyada tanındı. Dünyanın sonunun geleceği ve buranın kalacağı haberleri kısa sürede yayıldı ve Şirince popüler bir yer haline geldi. Kuşadası’na gelirseniz bu şirin köyü görmeden geri dönmeyin.

Kubra

Bir cevap yazın