Kuleli Meyhanesi Samatya

Kuleli Meyhanesi Samatya

Mazisi 1972′ye dayanan Kuleli Meyhanesi, meyhane ruhunu bugüne taşıyor. Rakı, balık keyfinin, lezzetli mezelerin tadını çıkarabileceğiniz meyhane Samatya’dan göz kırpıyor.Eski balıkçı semti Samatya’nın tarihi meydanında Kuleli Meyhanesi’ni ilk gördüğünüzde kendinizi sakin bir denizin ortasında, balıkçı teknesinin içindeymiş gibi hissedeceksiniz.1972 yılında Atilla Tarar’ın açtığı, vefatından sonra eşi Saliha Tarar’ın işletmeye devam ettiği Kuleli Meyhanesi, bu kültürün değişmeyen ruhunu taşıyor ve açıldığı günden beri dekorun hiç değişmediğini öğrendiğinizde farkı bir gözle bakıyorsunuz.

kuleli-meyhanesi-samatya-
İster öğle yemeğinde, ister akşam yemeğinde bir kaçış adresi keşfettiğiniz için kendinizi şanslı hissettiren Kuleli, rahat ve içten mekanları sevenlerin adresi. Gerçek bir meyhane havası solumak için geleneklerle dolup taşıyor Kuleli Meyhanesi. Herkesin kendini evindeymiş gibi rahat hissettiği, sıcak ve kimsenin birbirini rahatsız etmediği bir yer Kuleli. Meyhane adabına uyanların mesken tuttuğu, herkesin oturup kalkmasını bildiği, kavga çıkmadığı, futbol ve politikanın rakı masasına taşınmadığı bir mekan kısacası.

kuleli-meyhanesi-samatya-2
Güzel havalarda mekanın dışına kurulan masalarda yemek yemekse ayrı bir zevk. Geçmişin izini bugün de duyumsadığınız sayısız hikayenin ev sahibi olmuş bir atmosferde, az sonra tadacağınız lezzetler için sabırsızlanıyorsunuz.

kuleli-meyhanesi-samatya-3
Kuleli Meyhanesi, yalnızca kış aylarında tadabileceğiniz, ödüllü balık çorbası ile ünlü Hamsili pazı sarma, ahtapot salatası, balık köftesi gibi lezzetler de müdavimlerinin vazgeçemediği mezelerden. Türk Sanat Müziği eşliğinde, geniş pencerelerinden Samatya’nın ara sokaklarını izleyerek tadına bakabileceğiniz birbirinden lezzetli 40 çeşit meze bulunuyor.

kuleli-meyhanesi-samatya-4
Fırında helva, yoğurt tatlısı ve ballı muz ise tatlı menüsünün yıldızları. Mekanın kadın müdavimleri en az erkek müdavimleri kadar fazla. Böyle bir atmosferde Saliha Tarar kendini bir kadın meyhaneci olarak farklı hissetmediğiniz söylüyor; ” Burada kadın diye bir şey yok. Hepimiz bir ekibiz; ustam yemekleri hazırlar, garsonum dağıtır, ben alışverişlerini yaparım. Patron çırak ilişkisi yerine hepimiz bir aile gibiyiz burada.”

kuleli-meyhanesi-samatya-6
Muhabbetin en koyusunun rakı sofrasında yapıldığı, yaşama dair her şeyin gerçek şahidi meyhaneler her dahim vazgeçilmezimiz olacak. Ato’nun Yeri-Kuleli Meyhanesi ise gerçek meyhane ruhunu bugün de yaşatan, saklı kalmış, tam bir keyif mekanı olarak göz kırpacak.
Adres: Büyük Kuleli Sok. No:38 Samatya

Kubra

Bir cevap yazın