Kristal Teras; Safranbolu

Kristal Teras; Safranbolu

 

 

Safranbolu da yer alan Tokatlı Kanyonu üzerinde bulunmaktadır. Kristal teras üzerinde yani 80 metre yükseklikten Tokatlı Kanyonunu izleme şansınız var. Bu özelliği sayesinde eşsiz bir yer teras. Tabanı cam olan teras sizi başta ürkütebilir. Merak etmeyin bu cam kırılmaz ama yine de insan ürpermiyor değil camın üzerinde gezinirken ?

Safranbolu da bulunan bu eşsiz yere ulaşmakta çok basit. Safranbolu’ya gelen hemen hemen her turistin ilgi odağı burası. 11 metre yüksekliğe sahip uçurumun uzerinde camlarda yürümenin keyfi ve heyecanına diyecek yok bence. Hem giriş ücreti de çok makul bir seviyede. Sadece 3-4 lira
ayrıca terasın bulunduğu alanda çayınızı, kahvenizi yudumlayabileceğiniz alanlar da mevcut. Terasa özel aracınızla geldiyseniz eğer otopark giriş ücretinizi verdikten sonra terasa girip cam tabanda yürüyüp güzel vakit geçirebilirsiniz. Cam terastan Tokatlı Kanyonunu da izleme şansına sahip olacaksınız. Bu eşsiz deneyimi kaçırmayın derim.

Özellikle kış aylarında Kristal terası ziyaret edecek olanlar için cafeler ideal yapıda. Terasta gezindikten sonra ısınmak için cafeleri tercih edebilirsiniz.
Ne kadar 75 ton taşıma kapasitesine sahip olsa da 30 kişilik gruplar teras uzerinde gezinebiliyor.

Safranbolu’daki bu güzel ve merak uyandıran yeri mutlaka görmelisiniz benden tavsiye…

Sibel E