Kayak Severler için Kartalkaya

Ülkemizin çoğunlukla kayak merkezleri meşhurdur.

En iyileri arasında ilk sıraları zorlayanlar arasında şüphesiz Kartalkaya vardır. Kayak ve snowboard çılgınları için tutkulu bir mekân olmaktadır ve günümüzde hızla gelişmektedir. Kartalkaya, Karadeniz’in batı bölgesinde, Bolu ilinin ise güneydoğusunda ve Köroğlu dağlarının olduğu yerde yer almaktadır.
Yeni öğrenenler için Kayak, kızak ve snowboard kiralama hizmeti de bulunmaktadır. Çevresi ise dev çam ağaçları ile doludur ve insana huzur vermektedir. Ulaşım yollarında ise hiçbir sorun yoktur. Kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Konaklamak ve eğlenmek için otel ve eğlence amaçlı mekânları oldukça yeterli sayıdadır.Bu otellerinden bazıları ise şunlardır: Grand Kartal Otel, Kartal Otel, Dorukkaya Otel ve Golden Key Kartalkaya her kış, ziyaretçilerini ve kayak severleri konuk etmektedir. Kartalkaya’da sezon ise Aralık ayı başında açılır Nisan ayı sonuna kadar kayak yapılabilmektedir. Yükseklik ise 1800 ve 2000 metre arasında değişmektedir. Kar kalınlığı ise 3 metreye kadar kar yağabilmektedir. Rüzgâr yönleri ise batı ve kuzeybatıdır. Dağın eteklerinde ise yaylalar bulunmaktadır.

Yazın rahatlıkla yürüyüş ve dağ sporu yapmaya da müsaittir. SecreTurkey olarak, tüm kayak tutkunlarına öneriyoruz.

kartalkaya

Yazar: Mehmet

4 thoughts on “Kayak Severler için Kartalkaya

  Ferry

  (21 Mayıs 2013 - 12:00)

  great blog! the information you provide is quiet helpful, why i was not able to find it earlier. anyways i’ve subscribed to your feeds, keep the good work up.

  Herys

  (01 Haziran 2013 - 09:38)

  I loved your post.Thanks Again. Really Great.

  Sozonova

  (27 Haziran 2013 - 10:19)

  Hey, thanks for the blog article.Really looking forward to read more. Will read on…

  Gülsüm

  (01 Temmuz 2013 - 05:40)

  Burada kayak kaymak bir başka gerçekten uludağında bulamadığım huzuru buluyorum

Bir cevap yazın