Kadıköy’de Ne Yapılır?

Kadıköy’de Ne Yapılır?

İstanbul’un merkezi semtlerinden biri olan Kadıköy, Anadolu Yakası’nda yer alır. Kalabalık bir nüfusa sahip olan ilçede gezip görebileceğiniz bir çok yer, yapabileceğiniz birçok aktivite var. Özellikle güzel havalarda denize karşı oturmak, sahilde kitap okumak, sahil kenarındaki kafelerde çay içmek gibi yazın ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz birçok nokta var. Peki, Kadıköy’de ne yapılır? Nereye gidilir? Ne yenir?

kadikoy-de-ne-yapilir-

Kadıköy’de bir gününüzü kitapçılara ayırabilirsiniz. Merkez’de bulunan ikinci el kitapçılar ve kitap çarşıları bunun için biçilmiş kaftan. Geçmişin içinde dolaşmak ve nostaljik bir Kadıköy deneyimi yaşamak istiyorsanız, plakçıları da dolaşabilirsiniz. Burada eski plaklar, pikaplar, eski kasetlerin arasında zamanı unutacaksınız.

kadikoy-de-ne-yapilir-2

Kadıköy’de karnınızı doyurabileceğiniz birçok farklı mekan, her mutfaktan seçenekler var. Bizim favorimiz ise balık ekmek. Sahilde bulunan balıkçılar çarşısının içinde harika balık ekmek yapan bir yer var. Burada taptaze balıkların keyfini çıkarabilirsiniz. Yine sahilde bulunan midyecilerde de taze, sıcak ve lezzetli midye ve kokoreçler yiyebilirsiniz.

kadikoy-de-ne-yapilir-3

Kadıköy’de yapabileceğiniz bir diğer aktivite de ilçenin meşhur pazarı. Burada uygun fiyata kıyafet alışverişi yapabilir, seri sonu marka ürünleri mağaza fiyatından çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Bu pazarda ayrıca dekorasyon ve tekstil ürünleri de bulmak mümkün.

kadikoy-de-ne-yapilir-4

Biraz kültür-sanata ne dersiniz? Sahilde bulunan Haldun Taner Sahnesi’ndeki tiyatro oyunlarını izleyerek günü kültür aktiviteleri ile kapatabilirsiniz. Ayrıca yine Kadıköy’ün merkezinde bulabileceğiniz cafe ve restoranlarda canlı müzik seçeneği de oldukça fazla.

Kubra

Bir cevap yazın