İzmir’in En Güzel Yerleri

İzmir’in En Güzel Yerleri

Türkiye’nin en güzel ve en kalabalık şehirlerinden biri olan İzmir, Ege’nin incisi olarak da biliniyor. Köklü tarihi, doğal güzellikleri ve tatil yerleri ile turistlerin de uğrak yerlerinden. Saat kulesi, Kordon boyu, Alsancak garı ve daha birçok görülmesi gereken yer var. İzmir’in en güzel yerleri hakkında hazırladığımız bu yazımızda şehirden manzaralar bulabilirsiniz…

izmir-gezilecek-yerler-manzara-resimleri-

İzmir’in meşhur yerlerinden birisi Saat Kulesi. Şehrin Konak semtinde bulunan bu kule, mimari olarak Osmanlı mimarisini yansıtıyor.

izmir-gezilecek-yerler-manzara-resimleri-2

İzmir denince hiç kuşkusuz akla ilk gelen yerlerden biri de Kordon boyu. Şehir dışından ve yurtdışından gelenlerin de ilk uğradığı yerlerden biri oluyor. Otelleri, restoranları ile aynı zamanda İzmir’in en kalabalık noktalarından da biri oluyor. İzmir’in o meşhur lezzetlerini ve Ege mutfağından seçme lezzetleri, kordondaki bu meşhur restoranlarda tadabilirsiniz.

izmir-gezilecek-yerler-manzara-resimleri-3

İzmir Konak’ta bulunan bu tarihi asansör, İzmir’de görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. 08:00 il 00:00 saatleri arasında ziyaretçi ağırlayan bu asansör, şehirde pek eşine rastlanmayan bir yapıya sahip.

İzmir'in En Güzel Yerleri

Şehirden ayrılmadan önce sevdiklerinize hediye almak ve alışveriş yapmak için bir yer arıyorsanız, Kemeraltı çarşısı bu ihtiyacınıza hitap ediyor. İzmir’de gezilmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda.

izmir-gezilecek-yerler-manzara-resimleri-4

İzmir müzeleri deyince ilk akla gelen yerlerden biridir Arkeoloji müzesi. İzmir ve yakın bölgelerde bulunan tarihi eserlerin sergilendiği müze, Konak’taki modern müze binasında hizmet veriyor. Pazartesi günleri kapalı olan müze, diğer günler 08:30 ile 17:30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Kubra

Bir cevap yazın