İzmir’de Kumru Nerede Yenir?

İzmir’de Kumru Nerede Yenir?

İzmir’in en meşhur lezzetlerinden biri olan kumru, “İzmir’de ne yenir?” diyenler için güzel bir seçenek. Özel hamuru, bol malzemesi ve enfes lezzeti ile mutlaka denemeniz gereken bir tat. Türkiye’nin birçok yerinde kumru sandviç bulabileceğiniz gibi, her şeyde olduğu gibi kumruyu da yerinde; İzmir’de yemek gerekiyor. Peki, İzmir’de kumru nerede yenir? İzmir gibi bir şehirde, sadece kumru satışı yapan dükkanlar da bulmak mümkün. Ayrıca bazı sokak satıcıları ve büfelerde de kumru bulabilirsiniz. Ama en güzeli, en lezzetlisi, en enfesi nerede derseniz, İzmirlilerin en çok methettiği kumrucuları bu yazımızda bulabilirsiniz…

Kumrucu Hüseyin 

izmir-de-kumru-nerede-yenir-3

İzmir Ilıca’da bulunan Kumrucu Hüseyin, 1966 yılından bu yana hizmet veriyor. İzmir’de kumrunun ilk adreslerinden biri olan mekanda kumrular da diğer mekanlardan biraz farklı hazırlanıyor. Şehirde oldukça popüler olan Kumrucu Hüseyin’e, Çeşme’ye yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

Kumrucu Ömür 

Kumrucu Ömür

İzmir Karşıyaka’da bulunan mekanda; sade sayas peynirli, süper kumru, Çeşme kumru, süper Çeşme, sucuklu kaşarlı, salamlı kaşarlı, sosisli kaşarlı, rus salatalı kumru gibi birçok farklı alternatif bulunuyor.

Kumrucu Şevki 

izmir-de-kumru-nerede-yenir-2

Her ne kadar İzmir kumru denince ilk akla gelen yer Çeşme olsa da, Karşıyaka’dakiler de onu aratmaz. Onlardan biri de Kumrucu Şevki. İstanbul’dan İzmir’e buraya kumru yemeye gelenler bile var. İç malzemesine göre 7-8-9-10 TL arasında değişen fiyatları ve kömür ateşinde pişen lezzetli kumruları ile aklınızda kalacak.

Kumrucu Erol 

izmir-de-kumru-nerede-yenir

İzmir’in Ilıca mevkisinde bulunan en meşhur kumrucularından biridir. Özellikle çılgın kumru isimli kumruyu denemelisiniz. Özel Ege sucuğu ile hazırlanan bu lezzetli kumruların tadına baktıktan sonra başka yerde yedikleriniz lezzetsiz gelecek.

Kubra

One thought on “İzmir’de Kumru Nerede Yenir?

  1. Geri bildirim: Esra

Bir cevap yazın