İzmir Müzeleri

İzmir Müzeleri

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan İzmir, aynı zamanda en gelişmiş şehirlerden de biri. Yaz aylarında tam bir turizm cennetine dönüşen şehir, yılın geri kalan dönemlerinde de şehir dışından gelen misafirlere ve turistlere ev sahipliği yapıyor. Doğal güzelliğinin yanı sıra kültürel zenginliği ile de İzmir’de gezebileceğiniz yer sayısı oldukça fazla. Şehre kültürel amaçlı bir gezi yapacaksanız, şehrin müzelerinde bir gününüzü geçirebilirsiniz. İşte İzmir müzeleri…

Neşe ve Karikatür Müzesi 

izmir-muzeleri-

İzmir Alsancak’ta bulunan müze, ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatıyor. İyi bir mizah anlayışı ile misafirlerini ağırlayan Neşe ve Karikatür Müzesi, neşeli bir kültür alanı oluşturmayı ve bunu insanlara yaymayı hedefliyor.

Oyuncak Müzesi

izmir-muzeleri-2

İzmir Konak’ta bulunan müze, özellikle çocuklardan büyük ilgi görüyor. Haftasonunu birlikte kültürel bir etkinlikte bulunmak isteyen çocuklu aileler ve çocukluğuna geri dönmek isteyen yetişkinler de müzenin müdavimleri arasında.

Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

izmir-muzeleri-3

Şehrin çevresinde bulunan arkeolojik eserlerin sergilendiği müze, Konak’ta bulunuyor. Arkeoloji müzesine giriş 10 TL iken etnografya ve Atatürk müzelerine giriş ücretsiz. Ayrıca Tarih ve sanat müzesine giriş de 5 TL.

Maske Müzesi 

izmir-muzeleri-4

İzmirlilere kültürel olduğu kadar eğlenceli bir ziyaret vaat eden maske müzesi, aynı zamanda Türkiye’nin ilk maske müzesi olma unvanına da sahip.

Radyo ve Demokrasi Müzesi

izmir-muzeleri-5

İzmir Konak’ta bulunan müze, 7’den 70’e herkese radyoya merak uyandıracak bir kültürel gezi vaat ediyor. Nostaljik radyolar ile dünden bugüne radyonun tarihine şahitlik edebilirsiniz.

Kubra

Bir cevap yazın