İstanbul’un Meşhur Dönercileri

İstanbul’un Meşhur Dönercileri

Birçok farklı yörede hazırlanan ve Kastamonu’lu bir usta tarafından keşfedilen döner, bugün Türkiye’nin her yerinde bulabileceğiniz bir lezzet. Türkiye’nin megakenti İstanbul’da yaşayanlar için şehrin en iyi, en meşhur dönercilerini bir araya getirdik. İşte İstanbul’un meşhur dönercileri

Bayramoğlu 

istanbul-en-iyi-donerciler-6

Kavacık, Rüzgarlıbahçe’de hizmet veren Bayramoğlu Döner, İstanbul’da en iyi döner duraklarından biri. Gerçek odun kömüründe pişen ve ince ince kesilerek hazırlanan dönerleri ile İstanbul ve Türkiye’nin her yerine nam salmış.

Tatar Salim 

istanbul-en-iyi-donerciler-5

Ataşehir’de hizmet veren Tatar Salim Lokantası, meşe odunu ateşinde pişirdiği dönerleri ile meşhur. Gerçek etten anlayanların kesinlikle ayırt edebileceği bir lezzet. Ayrıca lavaşı kendilerinin hazırlıyor olmaları da bir diğer artıları.

Karadeniz

istanbul-en-iyi-donerciler-4

İstanbul’un en meşhur dönercileri arasında yer alan Karadeniz, Beşiktaş’ta 1973 yılından bu yana, küçük bir mekanda hizmet veriyor. Burada günün hemen her saati kapının önüne taşan kuyruklar oluyor. Dönerler gerçek odun ateşinde pişiyor.

Zümrüt Büfe

istanbul-en-iyi-donerciler-3

Adında büfe olması sizi yanıltmasın. Lüks restoranlara taş çıkaran bir döner deneyimi yaşayabileceğiniz Zümrüt Büfe, 1961 yılından bu yana İstanbulluların uğrak mekanlarından. Çanakkale’den özel olarak gelen etlerle hazırlanan dönerin porsiyonu 30 TL.

Lezzet Co Döner

istanbul-en-iyi-donerciler-2

Gerçek tatların peşinde olanlar için özlenilen bir lezzeti ayağınıza getiren Lezzet Co Döner, henüz yeni sayılmasına rağmen İstanbul’un en meşhur dönercileri arasına girmeyi başardı.

Dönerci Celal Usta

istanbul-en-iyi-donerciler-

İstanbul’da 3 farklı şubesi ile hizmet veren Dönerci Celal Usta da İstanbul’un en meşhur dönercileri listemize girmeyi hak ediyor. 2007 yılından bu yana İstanbullulara en lezzeti dönerleri sunan mekan, nesilden nesile aktarılan döner deneyimini et severlerle buluşturuyor.

Kubra

Bir cevap yazın