İstanbul’un En İyi Köftecileri

İstanbul’un En İyi Köftecileri

Köfte her yerde satılır, iyisi ise sayılı yerde yenir. Tadı damakta kalan lezzetiyle ün salmış İstanbul’un en iyi köftecileri hakkında bir yazı hazırladık. Gerçek bir köfte tatmak isteyenler için bu duraklara uğramalarını öneriyoruz. Bu soğuk kış günlerinde etrafa yayılan mis gibi kokusu eşliğinde daha yemeden karnınız doyacak. Yanında mis gibi bir ayran sipariş vermeyi de unutmayın. İşte lezzeti ve güzelliği ile nam salmış İstanbul’un en iyi köftecileri..

Namlı Rumeli Köftecisi 

istanbulun-en-iyi-koftecileri-

Vedat Milor’un İstanbul’un en iyi köftecisi ilan ettiği Namlı Rumeli Köftecisi, yıllardan bu yana Eminönü’nde hizmet vermeyi sürdürüyor. Mis gibi kokusu ve unutulmaz lezzeti ile uzun bir süre tadının damağınızda kalacağı kesin. Köftenin yanı sıra piyazı ve lezzetli irmik tatlısını da mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Kırkpınar Beşiktaş

istanbulun-en-iyi-koftecileri-2

Lezzetli köfteleri ile ün salan Kırkpınar Beşiktaş, özellikle şişman köftesi ile meşhur. Fast food sevmeyenlerdenseniz, bu köftelerin tadı damağınızda kalacak. Burada iki kişilik bir yemek ortalama 50 TL’dir.

Nuruosmaniye Köftecisi 

istanbulun-en-iyi-koftecileri-3

Beyazıt’ta hizmet veren köfteci, küçük bir dükkanda hizmet vermesine rağmen her daim dolu. Turistlerin sıkça ziyaret ettiği Nuruosmaniye Köftecisi, meşhur lezzetleri ile İstanbul’un her tarafına ün salmış. Pratik bir konsepte sahip olan bu dükkanda yediğiniz köftelerin tadını unutmayacaksınız.

Köfteci Mustafa 

istanbulun-en-iyi-koftecileri-4

Yabancı kelimelerle oluşturulmuş bir adı ya da lüks dekorasyonu olmayabilir, ama burada İstanbul’un en iyi köftelerinden birini yiyebileceğinizi söyleyebiliriz. Beyazıt Tığcılar Camii Çıkmazı’nda bulunan Köfteci Mustafa, köfte sevmeyenlere bile köfteyi sevdirecek. Eminönü’ne yolunuz düşerse, buraya uğramadan geri dönmeyin.

Kubra

Bir cevap yazın