İstanbul’un En İyi Kebapçıları

İstanbul’un En İyi Kebapçıları

Türk insanının gönlünde ayrı bir yere sahip olan kebabın İstanbul’daki en iyi adreslerini bu yazımızda derledik. En iyi İskender nerede yenir? En iyi lahmacunu kim yapar? En lezzetli kadayıf nerede yenir? Et seçiminde en iyi kasapları tercih eden, yöresel ve özel olarak hazırladıkları kebaplar ile müşterilerinin gönlünde taht kuran İstanbul’un en iyi kebap durakları hangileri?

Umut Ocakbaşı Restoran 

umut-ocakbasi

Kebap deyince ocakbaşından vazgeçemeyenlerin adresi, Beyoğlu’ndaki Umut Ocakbaşı restoran oluyor. 40 senedir hizmet veren kebapçıya bir kez geldiğinizde yeniden gelmek için gün sayacaksınız. Buraya yolunuz düşerse, birbirinden güzel kebapların yanı sıra; şalgam suyunun ve gavurdağının da mutlaka tadına bakmanızı öneriyoruz.

Şenol Kolcuoğlu 

istanbul-da-en-iyi-kebapcilar-8

İşletmeciliğini Şenol Kolcuoğlu ve Muazzez Ersoy’un üstlendiği restoran, kebaplarının yanı sıra mezeleri, tatlıları, başlangıçları ile de oldukça iddialı ve başarılı. Buraya geldiğinizde humusun, yaprak sarmanın ve ciğer tavanın da mutlaka tadına bakmanızı öneriyoruz.

Develi Restoran

istanbul-da-en-iyi-kebapcilar-7

İstanbul’un birkaç farklı noktasında şubeleri bulunan Develi restoran’ın özellikle Samatya şubesi, İstanbul’un en iyi kebapçıları denince ilk akla gelen duraklardan. Burada şehrin en lezzetli kebaplarını ve mezelerini yiyebilirsiniz. Restoran, lahmacun ve tatlılarda da oldukça iddialı.

Adana Sofrası 

istanbul-da-en-iyi-kebapcilar-6

Beşiktaş’ta hizmet veren restoran, Adana kebap başta olmak üzere, kebabın İstanbul’daki en iyi adreslerinden biri.

Hakiki Kebap 

istanbul-da-en-iyi-kebapcilar-5

Anadolu Yakası’nda, şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Üsküdar’da hizmet veren Hakiki Kebap, haftanın her günü, günün her saati gittiğinizde mekanın dolu olduğunu görebilirsiniz.

Antiochia

istanbul-da-en-iyi-kebapcilar-4

Zübeyir Ocakbaşı

istanbul-da-en-iyi-kebapcilar-3

Urfalım Şavak Usta

istanbul-da-en-iyi-kebapcilar-2

Seven Kebap 

istanbul-da-en-iyi-kebapcilar-

Kubra

Bir cevap yazın