İstanbul’un En Güzel Parkları

İstanbul’un En Güzel Parkları

İstanbul gibi kozmopolit bir şehirde yaşıyorsanız, bahçe alanı bulmak biraz zorlaşabiliyor. Her yeri yüksek binalar ve caddeler kaplamışken şehirde bir park, çölde su bulmak gibi heyecanlandırıyor insanı. Özellikle evinize yakın bir yerlerde bir park varsa çok şanslısınız. Hazır havalar da güzelleşiyorken, piknik yapmak, yürüyüş yapmak ve temiz hava almak için İstanbul’un en güzel parklarını sizler için listeledik…

Gülhane Parkı 

istanbul-un-en-iyi-parklari-8

Yolunuz Eminönü’ne düşerse buraya mutlaka uğrayın. Özellikle turistlerin yoğun olduğu bu park, laleleri ve rengarenk bahçeleri ile meşhur. Bu tarihi parkta 3. yüzyıldan kalma eserler ile rahatlıkla karşılaşabilirsiniz. Bu park aynı zamanda Tanzimat Fermanı’nın okunduğu yerdir. Eşsiz manzarası eşliğinde yukarıda bulunan cafesinde denize karşı çay keyfi yapabilirsiniz.

Yıldız Koru Parkı 

istanbul-un-en-iyi-parklari-7

Özellikle kahvaltısı ile meşhur olan bu park, güzel havalarda büyük rağbet görüyor. İstanbul’un en güzel parkaları arasında yer alan Yıldız parkı, İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Beşiktaş’ta yer alıyor. Yarım asırlık ağaçları ve tarihi köşkleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Ulus Parkı 

istanbul-un-en-iyi-parklari-6

Ulus semtinin meşhur parkı yeşilliği ve doğal güzelliği ile dikkat çekiyor. Şehrin belki de en romantik parkı olma özelliğini taşıyor. Günün her saati ayrı bir güzel olan bu park, özellikle yaz aylarında büyük ilgi görüyor.

Atatürk Arboretumu

istanbul-un-en-iyi-parklari-5

Mihrabat Korusu

istanbul-un-en-iyi-parklari-4

Emirgan Parkı

istanbul-un-en-iyi-parklari-3

Fethipaşa Korusu

istanbul-un-en-iyi-parklari-2

Romantika Fenerbahçe Parkı

istanbul-un-en-iyi-parklari-

Kubra

Bir cevap yazın