İstanbul’un En Güzel Lunaparkları

İstanbul’un En Güzel Lunaparkları

Artık sadece çocukların değil, gençlerin ve yetişkinlerin de vazgeçilmez eğlencesi haline gelen lunapark, birbirinden güzel oyuncağı ile eğlenceli dakikalar yaşatıyor. Lunapark deyince bir klasik haline gelmiş dönme dolap, gondol, çarpışan araba, korku tüneli gibi oyuncukların yanında, gelişmiş bir teknoloji ile tasarlanmış farklı seçenekler de bulabilirsiniz. İstanbul’da yaşayanlar için eğlenceli bir lunapark rehberi hazırladık…

Vialand

istanbul-lunaparklar-6

Türkiye’nin ilk temalı parkı olma özelliği taşıyan Vialand, İstanbul ve şehir dışından gelen misafirleri ağırlıyor. İçerisinde gösteri merkezi, alışveriş merkezi gibi farklı eğlence alanları da bulunan bu lunapark, onlarca farklı oyuncak seçeneği ile hizmet veriyor. Lunapark, özellikle gençlerden ilgi görüyor.

ViaSea

istanbul-lunaparklar-5

Tuzla’da bulunan ViaSea, İstanbul’un en güzel lunaparklarından biri. Dünyanın en hızlı Roller Coaster’larından birini de bünyesinde bulunduran bu lunapark, eğlence anlayışını zirveye taşıyor. Adrenalini sonuna kadar yaşayacağınız kesin.

Viaport AVM Lunapark

istanbul-lunaparklar-4

İstanbul’un en güzel lunaparkları arasında yer alan Viaport lunaparkta; rocket’tan ranger’a, gondoldan robocop’a, sevimli dragon’dan crazy chair’a, çarpışan arabalardan 360’a birçok oyuncak seçeneği bulunuyor.

Bostancı Lunapark

istanbul-lunaparklar-3

Aralarında en eski Lunapark olma özelliğini taşıyan Bostancı lunapark’ta diğerlerine göre oyuncaklar biraz daha eski olsa da yine de Anadolu yakasında oturanların en çok tercih ettiği lunaparklardan biri oluyor.

Bakırköy Lunapark

istanbul-lunaparklar-2

O da Bakırköy gibi eski tip oyuncaklardan oluşuyor. Lunapark anlayışınız gondol, çarpışan araba, dönme dolap gibi klasik oyuncaklardan oluşuyorsa, Bakırköy’e yolunuz düştüğünde buraya da uğrayın.

Kavaklı Lunapark

istanbul-lunaparklar-

Gençler, çocuklar ve yetişkinleri buluşturan Kavaklı lunaparkta farklı oyuncak seçenekleri mevcut. Adrenalini yaşamak isteyenler için korku ve eğlence bir arada. Bu lunapark, Küçükçekmece’de hizmet veriyor.

Kubra

Bir cevap yazın