İstanbul’da Ocakbaşı Nerede Yapılır?

Restoranlar her ne kadar modernleşme yoluna girse ve konseptler genellikle lüksü ve kaliteyi çağrıştırsa da hala eski alışkanlıkların yeri bir başka. Dinlendirilmiş, hardal ve sarımsak soslu zeytinyağında marine edilmiş bir et her ne kadar cazip gelse de, bu her köşeden çıkıp duran yeni nesil etçiler şöyle bir kenara çekilsin. Et dediğin ocakbaşında yenir diyenlerdenseniz, İstanbul’da en iyi ocakbaşı mekanlarını listelediğimiz bu listeye göz atabilirsiniz…

Adana Ocakbaşı 

istanbul-en-iyi-ocakbasi-mekanlari-7

Şişli’de hizmet veren ocakbaşı, yıllardır değişmeyen kalitesi, salaş ama vazgeçilmez ortamı ve muhteşem etleri ile İstanbul’un en iyi etçilerinden. Özellikle son birkaç yılda şehirde popülerliği artmaya başlayan mekan, hem lezzetli kebapları, hem mezeleri hem de muhteşem ortamı ile samimi ve sıcak yerlerden.

Zübeyir

istanbul-en-iyi-ocakbasi-mekanlari-6

Beyoğlu’nun vazgeçilmez adresi Zübeyir, ocakbaşında kaliteyi arayanların adresi. Şehirde lezzetli kebapları yiyebileceğiniz salaş ama bir o kadar da kaliteli bir mekan arıyorsanız, Zübeyir’i tercih edebilirsiniz.

Peymane

istanbul-en-iyi-ocakbasi-mekanlari-5

Tophane’de bir ocakbaşı durağı; Peymane. Rahat, samimi, sıcak bir ortamda karnını doyurmak ve dost sohbetlerini ocakbaşına taşımak isteyenlerin adresi.

Yusuf Usta’nın Yeri 

istanbul-en-iyi-ocakbasi-mekanlari-4

Anadolu yakasında ocakbaşı konsepti arayanlar için bir önerimiz var; Yusuf Usta’nın Yeri. Suadiye’de hizmet veren mekan, şirin bahçesi, sıcacık ortamı, lezzetli kebapları ve salaş konsepti ile sık uğradığınız yerlerden biri olacak.

Güler Ocakbaşı 

istanbul-en-iyi-ocakbasi-mekanlari-

Harbiye’de 1981’den bu yana hizmet veren mekan, İstanbul’un en meşhur ocakbaşı mekanlarından. Yıllardır değişmeyen lezzeti ve giderek popülerleşen ismi ile şehrin en iyisi olmaya aday.

Beyoğlu Ocakbaşı

istanbul-en-iyi-ocakbasi-mekanlari-3

Ali Ocakbaşı 

istanbul-en-iyi-ocakbasi-mekanlari-2

Kubra

Bir cevap yazın