İstanbul’da Nerede Alışveriş Yapılır?

İstanbul’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Birçoğumuz alışverişi terapi olarak görürüz. Elimizde poşetlerle eve dönmek, bütün sıkıntılarımızı yorgunluklarımızı alır götürür. Ancak İstanbul gibi bir şehirde alışveriş yapmak, kimi zaman sandığımız kadar da zevkli olmayabiliyor. Kaosların yaşandığı ve yüzlerce insanın hücum ettiği alışveriş merkezleri, bu alanda bayrağı elinde taşıyor. Özellikle hafta sonları “iğne atsan yere düşmez” şeklinde tabir edebileceğimiz kadar kalabalık olan alışveriş merkezlerindeki indirimler ve bütün ihtiyaçların aynı mekanda karşılanması gibi olanaklar, insanların bu ortamlara çekilmesine neden oluyor.

“İndirim” başlığı altında insanları kendilerine çeken ancak insanların daha çok para harcayarak daha çok zarara uğramalarına neden olan alışveriş merkezlerinin dışında, İstanbul’da alışveriş yapabileceğimiz çok daha ekonomik ve çok daha eğlenceli mekanlar olduğunu unutmak üzereyiz. Pasajlar, pazarlar, butikler ne güne duruyor. Hatta son günlerde takas usulü ile alışveriş yapabileceğiniz mağazalar da oldukça revaçta. Peki İstanbul’da, özellikle alışveriş merkezlerinin dışında alışveriş yapabileceğiniz yerler nerelerdir?

istanbul-da-nerede-alisveris-yapilir-

Dilerseniz ilk önce semt pazarlarına göz atalım. Küçükken annemizle pazarda gezmeyi ne de çok severdik değil mi? Daha sonra tabiri caizse “alışveriş merkezleri geldi mertlik bozuldu”. Oysa, tezgahın üstüne çıkmış slogan atan satıcılar, 2 tane alsam kaça olur soruları, bunlar pazarı pazar yapan şeyler. Asıl stresi alışveriş merkezinde değil, pazarlarda atabilirsiniz.. Üstelik çok daha uygun fiyata. Sosyete pazarını duymuşsunuzdur, geçtiğimiz yıllarda Çekmeköy’e taşınan sosyete pazarında, aradığınız birçok ünlü markanın ürünlerini çok daha uygun fiyata bulabilirsiniz. En yeni sezon ürünlerini, sezon sonu ürünleri, her zevke hitap eden kıyafet, aksesuar ve ev ürünlerini bulabilirsiniz.Cumartesi kurulan Çekmeköy pazarında gezerken zamanın nasıl geçtiğini unutacaksınız.

istanbul-da-nerede-alisveris-yapilir-2
Hem ucuz hem de eğlenceli başka bir pazar da Beşiktaş semtinde kuruluyor. Cumartesi günleri kurulan bu pazar da, yine aynı şekilde kıyafet ve aksesuar ürünleri üzerine. Ünlü markaların ürünlerini çok daha uygun fiyata bulabileceğiniz Beşiktaş pazarında, birbirinden hareketli insanlar var. İç giyimden ayakkabıya, çantadan saç tokaları ve peruklara kadar aradığınız her şeyi, üstelik mağazalardakinin yarı fiyatına bulabilirsiniz. Pazarlık yaparsanız daha uygun fiyata almanız da mümkün.

istanbul-da-nerede-alisveris-yapilir-3
İstanbul’un diğer bir alışveriş noktası, “Saklı Cennet” olarak bilinen Terkos Pasajı. İstiklal Caddesi’nde yer alan bu pasaj, birçok İstanbullunun henüz gitmediği ve merakla görmeyi beklediği bir yer. Zara, Mango, Topshop, Vero Moda, Bershka gibi gençlerden yoğun talep gören markaların ürünlerini bulabileceğiniz Terkos Pasajı’nda, mağazalardaki ürünleri çok daha uygun fiyata bulmanız mümkün.  Tanesi 5 TL’ye t-shirtler, 10 TL’ye pantolonlar bulabileceğiniz bu pasajda yeni sezon ürünlerini bulmanız mümkün. Cebinizde 200 TL ile dolabınızın bir sezonluk ihtiyaçlarını sağlayabileceğiniz bu pasajda, özellikle kazak ve bluz çeşitliliği oldukça fazla.

 

Kubra

Bir cevap yazın