İstanbul’da Ne Yapılır?

İstanbul’da Ne Yapılır?

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul; eğlencenin, modanın, tarihin, doğal güzelliğin ve daha birçok etmenin bir arada bulunduğu bir şehir. Tam bir kültür karması olmasına rağmen kendi özünü ve doğallığını da koruyan bu şehre ziyaret için gelenlerin yapabileceklerini bu yazımızda sıraladık. Peki, İstanbul’da ne yapılır? Nereye gidilir? Nerede gezilir?

Vapur Sefası

istanbul-da-nereye-gidilir-5

Anadolu ve Avrupa yakasının arasında bir vapur sefası yapmadan İstanbul’dan gitmeyin. Bu 15-20 dakikalık sürede martılara simit atıp, vapurda çay ve poğaça yiyebilirsiniz. Havanın güzel olduğu bir döneme denk gelirseniz mis gibi havayı ve parlayan güneşin de tadını çıkarın.

Eminönü Ziyareti

istanbul-da-nereye-gidilir-4

İstanbul’a gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin en çok ziyaret ettiği noktalardan biri olan Eminönü’nde bütün gününüzü gezerek harcayabilirsiniz. Sahilde balık ekmek, havaların soğuk olduğu günlerde de mis gibi kokan kestanelerden yiyebilirsiniz.

Hürrem Hamamı

istanbul-da-nereye-gidilir-3

Daha önce hiç hamama gitmediyseniz buradan hiç vazgeçemeyeceksiniz. Kanuni Sultan Süleyman’ın Hürrem Sultan için yaptırdığı bu hamam köpüklü masajı ve kokulu sabunları ile İstanbul gezisi sırasında iyi bir dinlenme molası olacak.

Kapalıçarşı’nın Büyüsü

istanbul-da-nereye-gidilir-2

İstanbul’un trafiği ile uğraşmak istemiyorsanız, vapur sefası sonrası ulaştığınız Eminönü’nden tramvaya binerek Kapalıçarşı’ya 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Mücevherler ve baharatların kokusu ile kendinizden geçeceksiniz.

Kadıköy Ziyareti

istanbul-da-nereye-gidilir-

Yolunuz Anadolu yakası’na düştüğünde Kadıköy’e de uğrayın. Boğası, meşhur kahvecileri ve harika balık pazarında gezerken zamanın nasıl geçtiğiniz anlamayın. Bir de İstanbul’a gelmişken bol bol resim çekmeyi de unutmayın.

Kubra

Bir cevap yazın