İstanbul’da Mutlaka Yapılması Gereken 7 Aktivite

İstanbul’da Mutlaka Yapılması Gereken 7 Aktivite

Dünyanın en güzel metropol şehirlerinden biri olan İstanbul, coğrafi konumu, 4 farklı mevsimi, lüks tatil rotaları, tarihi, kültürü ve daha birçok özelliği ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. İstanbullular için parmaklarının ucunda olan birçok seçenek görmezden geliniyor. Oysa İstanbul’da mutlaka yapılması gereken çok şey var. Biz onlardan 8’ini bu yazımızda bir araya getirdik…

1)Vapura Binin 

istanbul-da-mutlaka-yapilmasi-gerekenler-7

Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren bu megakente yolunuz düşerse vapura binmeyi ihmal etmeyin. 15-20 dakika süren vapur sefasında güzel havalarda dışarıda oturabilir ve Marmara denizi ve tepenizde uçan kuşları izlemenin keyfini çıkarın.

2) Kapalıçarşı’ya Gidin 

istanbul-da-mutlaka-yapilmasi-gerekenler-6

İstanbul turu atarken rotanıza Kapalıçarşı’yı mutlaka ekleyin. Bu tarihi çarşıda gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

3) Balık Ekmek Yiyin 

istanbul-da-mutlaka-yapilmasi-gerekenler-5

Kadıköy ya da Eminönü’nde iskeleye yakın noktalarda bulunan balıkçılarda taze taze pişen balıkların keyfini çıkarın. Kadıköy balık çarşısının içinde bulunan balıkçıda şehrin en lezzeti balıklarının tadına bakabilirsiniz.

4) Nargile İçin

Nargile Cafe Istanbul

Tophane’de, Taksim’de, Kadıköy’de, Beyazıt’ta bulunan nargile cafe’lerde nargile içmeyi unutmayın. Şehrin eşsiz manzarası eşliğinde nargilenin tadı da bir başka olacak.

5) Pierre Loti’ye Gidin 

istanbul-da-mutlaka-yapilmasi-gerekenler-3

Pierre Loti’ye gitmeden İstanbul turunuzu tamamlamayın. Bu megakenti tanımak için Pierre Loti’ye gidip çay içmek gerekiyor.

6) İstiklal Caddesi’nde Yürüyün 

istanbul-da-mutlaka-yapilmasi-gerekenler-2

Şehirde cebinizde az para olsa da yapabileceğiniz birçok şey var. Taksim ve İstiklal caddesi’nde gün boyu dolaşabilir, mağazalardan kitapçılara kadar her dükkana girip çıkabilirsiniz.

7) Boğaza Karşı Kahvaltı 

istanbul-da-mutlaka-yapilmasi-gerekenler-

Denize sıfır olarak konumlandırılmış restoranlarda kahvaltı keyfi yapın. Bebek’te, Beylerbeyi’nde, Çengelköy’de bulunan restoranları, özellikle Emirgan Sütiş’i mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Kubra

Bir cevap yazın