İstanbul’da Kokoreç Nerede Yenir?

İstanbul’da Kokoreç Nerede Yenir?

Kokoreç, Türk insanı ve Türk mutfağı için özel bir yere sahiptir. Her ne kadar Avrupa Birliği’ne katılma söz konusu olduğunda yasaklanması gündeme gelse de, özellikle arabalarda satılan kokoreçin yeri ayrıdır. Türkiye’nin her yerinde yiyebileceğiniz bu lezzeti İstanbul’da da yiyebileceğiniz birçok farklı yer var. En dolu mideyi bile acıktıran kokusu, damakta tat bırakan unutulmaz lezzeti, baharatları ve acısı ile İstanbul’da sokak lezzeti deyince ilk akla gelenlerden. Özellikle merkezi semtlerde rahatlıkla bulabileceğiniz kokoreç arabaları bu konuda favorilerimizden. Ayrıca şehrin her iki yakasında da birçok kokoreççi bulabilirsiniz. Peki, İstanbul’da kokoreç nerede yenir?

kokoreç nerede yenir, istanbul en iyi kokoreççileri, en iyi kokoreç nerede yenir, çengelköy kokoreççisi

Anadolu yakasındayken yolunuz Çengelköy civarına düşerse, semtin merkezindeki Çengelköy kokoreççisine uğramadan ve o muhteşem lezzeti tatmadan geri dönmeyin. Özellikle haftasonları burada oturacak yer bulmak neredeyse imkansız. Dükkanın önünde kelimenin tam anlamıyla kuyruk oluştuğunu da görebilirsiniz. Ayrıca kapının önündeki sepette bulunan midye dolmalar da kokoreçten sonra midenizde kalan boşluğu da bu lezzetli midyelerle doldurabilirsiniz. Peki, İstanbul’da kokoreç yiyebileceğiniz başka nereler var?

Güneş Kokoreç

istanbul-da-kokorec-nerede-yenir-4

Üsküdar Mimar Sinan mahallesinde bulunan kokoreççi, şehrin en iyi kokoreçlerini yiyebileceğiniz bir yer.

Üçel Büfe

istanbul-da-kokorec-nerede-yenir-3

Bostancı’da hizmet veren büfenin lezzetli ve bir o kadar da hijyenik kokoreçlerini gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz.

Kokoretto

istanbul-da-kokorec-nerede-yenir-2

Kadıköy’ün en eski kokoreççilerinden. Samimi havası ve mis gibi kokan kokoreçleri ile daha kapıdan girer girmez karnınız acıkıyor.

Özkral Kokoreç

istanbul-da-kokorec-nerede-yenir-

Maslak’ta hizmet veren Özkral Kokoreç, midesine güzel bir ziyafet çektirmek isteyenler için en iyi seçeneklerden.

 

Kubra

Bir cevap yazın