İstanbul’da Bisiklete Binilecek Yerler

İstanbul’da Bisiklete Binilecek Yerler

Havaların ısınması ile birlikte parklar ve bahçeler de insan sesleri dolmaya başladı. Sağlıklı yaşama, temiz havaya ve sportif aktivitelere biraz meraklıysanız, sizi şehrin kalabalığını sakinliğe dönüştüren rotalarda bisiklete binme önerisinde bulunuyoruz. Deniz kenarında ya da ağaçların arasında bu keyfi, çok ekonomik rakamlara yaşayabilirsiniz. Peki, İstanbul’da nerede bisiklete binilir?

ADALAR

istanbul-da-bisiklete-binilecek-yerler-Bisiklet denildiğinde ilk akla gelen rotalardan biri adalar oluyor. Özellikle Büyükada’nın en popüler aktivitelerinden biri bisiklet kiralamak. Güzel havalarda, ada sokaklarında yürümek yerine bisiklet ile gezmek isterseniz, uygun fiyata bisiklet kiralayarak gün boyunca bisiklet ile dolaşabilirsiniz. Burası spor yapmak isteyenler için de ideal. Yokuş ve engebeli sokakların bol olduğu Büyükadada bisiklete binerek formunuza kavuşun.

 

POLENEZKÖY

istanbul-da-bisiklete-binilecek-yerler-2Şehrin dışına çıkmadan da kendinizi yeşillerin içinde bisiklete binerken bulabilirsiniz. Polenezköy bunun için en ideal rotalardan biri. İlkbaharın gelmesi ile haftasonlarında İstanbulluların gözde duraklarından biri haline gelen Polenezköy’de ormanın içinde yürürken bisiklete binenlere rastlayabilir, siz de onlara katılabilirsiniz. Ama dikkat, özellikle şehir içinde oturanlar buranın temiz havası karşısında çarpılabilir.

CADDEBOSTAN SAHİLİ

istanbul-da-bisiklete-binilecek-yerler-3

İstanbullular için Anadolu Yakası’nda bisiklet kiralamak ve şehir içinde bisiklete binmek için en iyi alternatiflerden biri. Sahil kenarında bulunan bisikletlerden kiralayarak, saat başı ücretlendirme ile dilediğiniz kadar binebilirsiniz. Sahil kenarında bulunan uzun parkurda, deniz ile yeşilin iç içe olduğu Caddebostan’da temiz hava eşliğinde bisiklet gezisinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca İstanbul’da;

  • Bebek Sahilinde,
  • Bakırköy’de,
  • Yeşilköy’de,
  • Haliç’te,
  • Kilyos’ta,
  • Belgrad Ormanı’nda da bisiklete binebileceğiniz parkurları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kubra

One thought on “İstanbul’da Bisiklete Binilecek Yerler

Bir cevap yazın