İstanbul Turu Yapmak İçin 5 Neden

İstanbul Turu Yapmak İçin 5 Neden

Medeniyetlerin merkezi İstanbul, tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yaparken, birçok ülkenin de gözünü diktiği bir yer oldu. Tarihi ve yeniliği bir arada bulunduran bu kozmopolit şehri en iyi tanımlayan sözcüklerden biri de “arzu”; İstanbul’da gezerken bir şeylere sahip olmayı arzulamamak neredeyse imkansız. 14 milyonluk nüfusu ile birçok dünya ülkesinden daha fazla nüfusa sahip olan şehri gezmek için birçok neden sayabiliriz. Binlerce yıl boyunca doğu ve batının arzu nesnesi haline gelmiş olan İstanbul’da tur yapmanız için 5 nedeni sıraladık.

1) Boğaz Manzarası 

istanbul-da-ne-yapilir-5

Türkiye’nin birçok şehrinde deniz manzarası bulmak zor değil. İstanbul’u farklı kılan ise muhteşem boğaz manzarası. Şehrin güzelliğini tadını çıkarabileceğiniz deniz kenarındaki kafe ve restoranlarda İstanbul boğazının tadını ve keyfini çıkarabilirsiniz.

2) Eminönü

istanbul-da-ne-yapilir-4

Her an yükselen binaları ve azalan yeşil alanları olsa da hala güzellikleri saymakla bitmeyen İstanbul’un en gözde yerlerinden biri Eminönü oluyor. Kadıköy ya da Üsküdar’dan yapacağınız bir vapur sefası ile ulaşacağınız Eminönü’nde koca bir gününüzü harcayabilirsiniz.

3) Butik Kitapçılar

istanbul-da-ne-yapilir-3

Şehrin merkezi semtlerinde bulabileceğiniz butik kitapçılar, kitap çarşıları da İstanbul’da yapabilecekleriniz arasında. Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi, Kadıköy, Nişantaşı gibi semtlerde butik kitapçılar bulabilirsiniz.

4) Hamam Sefası

istanbul-da-ne-yapilir-2

Hürrem Sultan hamamı başta olmak üzere, şehirde her bütçeye hitap eden hamam seçenekleri yer alıyor. Şehre ilk kez geldiyseniz, gezinize başlamadan önce hamamda köpüklü masaj keyfini tatmayı unutmayın.

5) Galata Kulesi

istanbul-da-ne-yapilir-

Galata Kulesi ve çevresi, son birkaç yıldır küçük şık butikleri, tasarım mağazaları ve galerileriyle alışveriş tutkunlarını kendine çekiyor.

 

Kubra

Bir cevap yazın