İstanbul Tiyatro Festivali 2016

İstanbul Tiyatro Festivali 2016

Bu yıl 20.’si düzenlenecek olan İstanbul Tiyatro Festivali, perdelerini 3 Mayıs 2016 tarihinde açacak ve festival ay sonuna kadar(28 Mayıs) tarihine kadar devam edecek. 80’den fazla gösterimin sunulacağı festival süresince, zengin içerikleri ile danslar ve oyunlar izleyici ile buluşacak. Yerli 23 ve yabancı 9 oyunun sergileneceği 2016 İstanbul Tiyatro Festivali’ne ünlü konuklar ve uzmanlar da katılacak.

20-tiyatro-festivali-istanbul-3

Ayrıca festival süresince çeşitli sergiler, sempozyumlar ve çeşitli sanatsal etkinlikler de düzenlenecek. Birbirinden güzel sanatsal faaliyeti 35 farklı mekanda sanat severler ile buluşturmaya hazırlanan festival, İstanbul’un farklı semtlerde bulunan farklı mekanlarda gerçekleşecek.

20-tiyatro-festivali-istanbul-

3 Mayıs 2016 tarihinde başlayacak olan festivalin ilk gününde Godot’yu Beklerken, Uniq Hall/İstanbul’da sahnelenecek. Festival süresince ayrıca Hizmetliler, O/Hakkari’de Bir Mevsim, Merhametliler, Gizli Yüz, Büyükannem Bir Taş, Şizo Şeyks, Vibratör Oyunu, Üç Kız Kardeş, E-mülteci.com gibi daha birçok farklı oyun sergilenecek.

20-tiyatro-festivali-istanbul-4

Programda ayrıca; Nefret Radyosu, Martı, Macbeth, An, En Kötü İş, Yaşlı Çocuk, Baba ve Piç gibi oyunlar da sanat severler ile buluşacak.

20-tiyatro-festivali-istanbul-2

Toplamda 32 oyun ve dans gösterisinin yanı sıra, bir o kadar da yan etkinliğe ev sahipliği yapacak olan 20. Tiyatro Festivali için bilet satın almak isterseniz biletinizi biletix.com adresinden alabilirsiniz.

20-tiyatro-festivali-istanbul-5

Bilet fiyatları öğrenci için 28.5 TL ve tam fiyatlar 45 TL olarak belirlendi. Festivalin sponsorluğunu Aygaz, Opet ve Tüpraş üstleniyor. Bu yıl da büyük ilgi görmesi beklenen İstanbul Tiyatro Festivali, her yaştan sanatseverin kendinden bir şeyler bulabileceği, farklı zevklere hitap eden oyunların ve etkinliklerin yer alacağı bir festival olacak.

 

Kubra

Bir cevap yazın