İstanbul Metro Hatları ve Durakları

İstanbul Metro Hatları ve Durakları

İstanbul’un hızla artan nüfusu ile doğru orantılı olarak artan trafik sorununa önemli oranda çözüm getiren metro, şehrin iki yakasında da farklı güzergahlar ile hizmet veriyor. Gelin isterseniz ilk olarak Anadolu Yakası’ndaki metro duraklarına bir bakalım…

M4 Kadıköy Kartal Metro Hattı ve Durakları 

kadikoy-kartal-metro-duraklari

Metro Kadıköy’de otobüs duraklarına çok yakın bir noktadan kalkıyor. Buradan Nautilus AVM’nin bulunduğu ve Marmaray durağı ile kesişen Ayrılık Çeşmesi durağından geçerek Acıbadem, Göztepe, Kozyatağı ve Maltepe’den Kartal’a ulaşıyor. Son seferler 00:00’da yapılmaktadır.

Üsküdar Sancaktepe Metro Hattı ve Durakları 

uskudar-sancaktepe-metro-duraklari

Önümüzdeki 1-2 yıl içinde açılması beklenen Üsküdar, Ümraniye Çekmeköy metro hattı, Üsküdar Marmaray durağının olduğu noktadan kalkarak; Altunizade, Ümraniye, Çekmeköy, Dudullu’dan geçerek Sancaktepe’ye ulaşacak.

Yenikapı Atatürk Havalimanı Metro Hattı ve Durakları 

yenikapi-ataturk-havalimani-metro

Yenikapı’dan kalkan M1A Metro Hattı; Aksaray, Esenler, Davutpaşa, Merter, Bakırköy, Bahçelievler, Yenibosna’dan geçerek Atatürk Havalimanı’na gidiyor. Hattın son seferi 00:00’da yapılıyor.

Yenikapı Hacıosman Metro Hattı 

yenikapi-haciosman-metro-hatti

Özellikle Marmaray ile Anadolu yakasından gelen yolculara büyük kolaylık sağlayan M2 Metro hattı, Yenikapı Marmaray durağına yakın konumdan kalkarak İstanbul Üniversitesi, Taksim, Levent, İTÜ, Darüşşafaka’dan geçerek Seyrantepe Hacıosman’a ulaşıyor. Hattın son seferi 00:00’da yapılıyor.

Kirazlı Olimpiyat Metrokent Metro Hattı ve Durakları 

m3-metro-hatti-ve-duraklari

Yenikapı Kirazlı metro hattının birleştiği noktadan kalkan M3 Metro hattı; Mahmutbey, istoç ve İkitelli’den geçerek Metrokent’e ulaşıyor. Toplamda 11 durak bulunan hattın son seferi 00:00’da yapılıyor.

Kubra

Bir cevap yazın