Happy Moon’s Fenerbahçe

Happy Moon’s Fenerbahçe

1999 yılında Kadıköy şubesi ile hizmet vermeye başlayan Happy Moon’s’un Fenerbahçe şubesine, şu çok meşhur kahvaltı tabağını görmeye gittik. Daha önce diğer Happy Moon’s şubelerine gitmiş olmamıza rağmen, favori mekanımız burası oldu. Köşk içinde hizmet veren restoran; bahçe, teras ve deniz kenarı olmak üzere üç farklı bölüme ayrılıyor. Fenerbahçe’nin en güzel köşesine bakan bahçe kısmında otururken, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Her türlü damak zevkini düşünerek hazırlanan menüde, balık çeşitlerinden makarnaya, fajitadan zengin bir kahvaltı tabağına kadar her şeyi bulabilirsiniz.

happy-moons-fenerbahce-

Lezzetin ve keyfin ilk adresi olmaya devam eden Happy Moon’s menüleri, profesyonel bir ekip tarafından hazırlanıyor. Gerek lezzetleri, gerekse sunum şekilleri ile çok sevilen bir restoran olan Happy Moon’s’ta, sınırsız çay ile birlikte servis edilen kahvaltı tabağından söyledik. Önümüze ilk olarak çikolata ezmesi, bal, tereyağ ve reçel çeşitlerinden oluşan bir kahvaltı tabağı geldi. Sonrasında ise; sigara böreği, dana jambon, salam çeşitleri, hellim peyniri ve diğer peynir çeşitleri, yumurtalı ekmek, yumurta, sosis, sucuk, domates, salatalık eşliğinde oldukça doyurucu bir kahvaltı tabağı eşlik ediyor. Yanında çekirdekli ve cevizli ekmekler ikram ediliyor. Sınırsız çay keyfi de cabası. Kahvaltı tabağı eşliğinde muhteşem deniz manzarası da insanı cezbediyor.

happy-moons-fenerbahce-2

Happy Moon’s Fenerbahçe’de, kahvaltı tabağı yerine; omlet çeşitleri, menemen ve tost çeşitleri gibi diğer kahvaltı seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Saat 14:00′a kadar servis edilen kahvaltı tabağını kaçırırsanız; hamburger, Fajita yada Izgara Somon tabağını da tavsiye edebilirim. Patates kızartması ve salata ile birlikte servis edilen bu doyurucu hamburgerin lezzeti de en az görüntüsü kadar güzel. Ketçap, mayonez gibi sosların yanı sıra, Hardal, barbekü ve ballı hardal ile servis edilen bu tabak, 20 TL civarında. Meksika’nın en meşhur ve en lezzetli yemeklerinden birisi olan Fajita, et ya da tavuk olarak iki farklı çeşide ayrılıyor.

happy-moons-fenerbahce-3

 

Et ya da tavuk değil; benim tercihim balık diyorsanız; Happy Moon’s’ta yediğiniz Izgara Somon’u siz de beğeneceksiniz. Ispanak yatağında, salata ve patates püresi ile birlikte ikram edilen Izgara Somon, yumuşacık tadıyla, yerken ağzınızda dağılıyor. Diyet yapıyorsanız, Happy Moon’s’un salata tabaklarını da tavsiye edebilirim. Özellikle tavuklu yeşil salata oldukça lezzetli ve doyurucu.Onun yanı sıra, somonlu salata, ton balıklı sezar salata, Akdeniz salatası ya da Ton balıklı salata gibi daha birçok salatayı da tercih edebilirsiniz.

happy-moons-fenerbahce-4

Dilerseniz havaların güzelleşmesi ile birlikte, restoranın deniz tarafında bulunan masalarında da denize karşı kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

 

Kubra

Bir cevap yazın